NASA chce koncem léta vypustit měsíční raketu Artemis

Mohutná raketa Artemis I může odstartovat na svou cestu k Měsíci 29. srpna, 2. září nebo 5. září, řekl Jim Frey, přidružený správce ředitelství mise pro vývoj průzkumných systémů NASA, během středeční tiskové konference.

Vypustím bezpilotní Artemis I na misi za Měsíc a zpět na Zemi. Tato mise zahájí program NASA Artemis, který Jeho cílem je vrátit lidi na Měsíc a do roku 2025 přistát na Měsíci první ženu a první barevné lidi.

Startovací okno se otevře v 8:33 ET 29. srpna a zůstane otevřené po dobu dvou hodin. Pokud Artemis I odstartuje poté, mise potrvá 42 dní a na Zemi se vrátí 10. října.

Startovací okno se otevře 2. září ve 12:48 ET a poběží 2 hodiny a Výsledkem bude návrat 11. října a okno 5. září, které se otevře v 17:12 ET a bude trvat 90 minut. v Zpět 17. října.

Tým Artemis dosáhl těchto dat poté, co 20. června úspěšně dokončil zásadní závěrečný test nazvaný cvičný experiment rakety Space Launch System a kosmické lodi Orion. Test simuloval každou fázi startu, aniž by raketa opustila startovací rampu v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě.

Tým mise vrátil raketu do budovy Vehicle Assembly Building 2. července, aby posoudil problémy, které se během testu objevily, včetně úniku vodíku.

Při opravách netěsnosti našli inženýři uvolněné složení ve vnitřní stěně primární motorové sekce rakety. Práce na utažení prstence, prstenu o velikosti pěsti, je nyní dokončena, řekl Cliff Lanham, vrchní ředitel provozu vozidel programu NASA pro průzkum Země.

Testování a aktivace přídavných systémů pokračuje, když je střela v budově, než se vrátí na odpalovací rampu.

Frey řekl, že data spuštění se mohou posunout a „nejedná se o závazek agentury“. „Vyhovíme agentuře Po kontrole letové připravenosti něco málo přes týden před startem.“ Počasí a další faktory mohou ovlivnit, kdy bude raketa odpálena.

READ  BA.2: Ve Spojených státech se rozšířila nakažlivější verze varianty Omicron

„Budeme opatrní,“ řekl Frey.

Mise Artemis I je testovací let s řadou cílů, včetně experimentování s tím, jak tepelný štít Orionu odolá vysoké rychlosti a teplu, s nímž se kosmická loď setká při opětovném vstupu do zemské atmosféry po návratu z Měsíce.

Bude se pohybovat rychlostí přibližně 24 500 mil za hodinu (39 429 kilometrů za hodinu) a zažije teploty poloviční než je teplota slunce. mimo tepelný štít, podle Mikea Sarafina, manažera mise Artemis. To je mnohem žhavější a rychlejší, než když se kosmická loď vrací z nízké oběžné dráhy Země.

Mezi další cíle patří demonstrace operací a letových vzorů rakety a kosmické lodi před misemi s lidskou posádkou, obnovení Orionu poté, co se ponořil do oceánu, a dokončení mise podle plánu, řekl Sarafin.

Řekl, že tým je připraven přizpůsobit se jakýmkoli výzvám a některé cíle se mohou v důsledku toho změnit.

Tým Artemis sdílel aktualizaci k 53. výročí historického přistání Apolla 11 na Měsíci.

„Dnešní vzpomínka je dobrou připomínkou toho, jaké je privilegium být součástí mise, jako je tato,“ řekl Sarafin. „Není to jen mise Artemis I, ale je to větší obrázek návratu na Měsíc a přípravy na cestu na Mars.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.