Smrt Petera Kelnera transformuje největší bohatství v historii České republiky

Nedávná smrt Petera Kelnera, boháča České republiky, způsobila největší změnu bohatství v historii země. V době své smrti byl Kelner v České republice bohatý. Spolu se čtyřmi dalšími byl zabit při havárii vrtulníku ve vzdálené zemi Aljaška, když byl minulý měsíc na výletu helikoptérou. Vrtulník se srazil asi 50 mil severovýchodně od Anchorage a narazil 800 až 900 stop z hory. Kelner byl v době své tragické smrti hostem v luxusním heli-ski středisku.

Většina z jeho dalších miliard 19 miliard bude poslána jeho manželce a čtyřem dětem. Další opatření pro jeho závist skupiny PPF, která má aktiva ve výši 52 miliard dolarů, jsou však nejasná. Je známo jedna věc, že ​​jeho manželka a děti nehrají hlavní roli v každodenním provozu jeho společnosti.

Kelner se narodil v roce 1964 v Československu. Po pádu Sovětského svazu v roce 1989 studoval ekonomii a prodával fotokopie společnosti Rico. Nově kapitalistická země začala nabízet vyměnitelné vouchery za akcie společností. Kelner využil příležitosti.

V roce 1991 založil společnost na nákup akcií ve více než 200 společnostech. Tato společnost se vyvinula do dnešní PPF. PPF se zajímá o finance, telekomunikace, biotechnologie, média a výrobu. Divize Home Credit PPF, založená v roce 1997, je jedním z největších poskytovatelů spotřebitelských úvěrů ve střední a východní Evropě a působí v několika zemích, včetně Indie, Indonésie a Číny.

Jeho smrt byla ohrožena dohodou PPF o koupi Proxovy peněžní banky Monetta a možným prodejem menšinového podílu PPF ve společnosti Sedin Group PV Telecommunications Infrastructure.

Podle rozhovoru pro české noviny Hospotorske Novini očekává finanční ředitelka PPF Katarina Giraskova, že fúze Monetta bude pokračovat.

Kelner a jeho manželka Renata spoluzaložili Kelner Family Trust. Nadace poskytuje dary na vzdělávací, zdravotní a kulturní účely. Očekává se, že důvěra získá část peněz z jeho zahrady.

READ  Zpřísňuje české kontroly při vypuknutí nového viru | Svět

Kelner je velmi rodinný muž. Rodina vlastní soukromé letadlo na Gulf Stream G500 a ostrovní letovisko na Britských Panenských ostrovech.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *