Ztukovatění jater: Příznaky mohou zahrnovat probuzení mezi 1:00 a 4:00

Ztukovatění jater: Příznaky mohou zahrnovat probuzení mezi 1:00 a 4:00

NAFLD popisuje přítomnost tukových buněk v játrech, která v různé míře postihuje většinu jedinců. Problémy nastávají, když tyto tukové buňky brání správnému fungování orgánu tím, že způsobují hromadění toxického odpadu v těle. Čím větší je rozsah tohoto poškození, tím menší je pravděpodobnost zotavení orgánu, což může v některých případech vyžadovat transplantaci jater.

Poruchy spánku jsou známou charakteristikou jaterních jizev, které mohou významně zhoršit kvalitu života, uvádí časopis Nature and Science of Sleep.

Doktor Brian Lunnspecialista na integrativní a funkční medicínu a chiropraktik se sídlem v Kansas City, navrhuje zapsat si čas bdění, abyste zjistili, zda vaše poruchy spánku nezpůsobuje onemocnění jater.

Odborník vysvětlil: „Obvykle nejčastějším důvodem probuzení mezi 1. a 4. hodinou ranní je problém s játry.

„Můžete mít hepatitidu nebo ztučnění jater, také známé jako nealkoholické ztučnění jater.“

Přečtěte si více: „zvracení krve“ může znamenat, že jste dosáhli vážnějšího stadia ztučnění jater

Podle Journal of Thoracic DiseasesPoruchy spánku postihují přibližně 60 až 80 procent lidí s chronickým onemocněním jater.

Nejčastějšími projevy jsou nespavost, snížená účinnost spánku, denní ospalost a syndrom neklidných nohou.

„Když se játra přetíží nahromaděným tukem, už nejsou schopna účinně a efektivně uspokojovat tělo a detoxikovat ho,“ vysvětlil doktor Lone.

„Protože toxiny nelze bezpečně deaktivovat a odstranit z těla, zvyšuje se riziko rozvoje degenerativních onemocnění.

Nenechte si ujít:

„Pokud jsou tedy vaše játra pomalá a pomalá kvůli nahromadění tuku během čištění jater (1 a 4:00), tělo se pokusí přidělit více energie na detoxikaci a stimulaci nervového systému k probuzení.“

Je však třeba poznamenat, že cirkadiánní rytmus člověka se může s věkem měnit, takže časné ranní probouzení je u starších osob častější.

V této demografické skupině je podle nich zvýšená tendence probouzet se třikrát až čtyřikrát každou noc Nadace spánku.

READ  Studie: Cikády močí tryskami, ne kapkami. Proto je to trochu divné.

Stavy, jako je noční pomočování, úzkost a další příznaky, mohou být možnými příčinami změn spánku souvisejících s věkem.

Zatímco chybí výzkum podporující roli onemocnění jater při probouzení mezi 1. a 4. hodinou ráno, některé studie spojují variabilitu doby probuzení s různými faktory životního stylu.

Vyhledávání Publikace v Journal of Public Health z roku 2015 naznačila, že doba spánku, která se lišila o více než 30 minut, byla odrazem nižší kvality stravy a zvýšené konzumace alkoholu.

Jinými slovy, zdá se, že nekonzistentní doba spánku je spojena s celkově horšími vzorci životního stylu.

Vědci dodali: „Největší rozdíl v době bdění, doby obvyklého spaní a doby obvyklého probuzení byl nekonzistentně spojen s životním stylem.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *