Zpráva WTA: Marie Bouzková vede v Nanchangu

Třetí nasazená Ruska Marie Bouzková se kvalifikovala do čtvrtfinále Ťiang-si Open, když ve středu v čínském Nanchangu porazila Ruskou Aminu Anshbu 7:5, 6:0.

Anchba na 424. místě světového žebříčku vyzvala Češku v prvním setu, než prohrála rozhodující gem při svém podání. Bouzková vyhrála druhý set se třemi přestávkami na podání.

Španělka Sara Sorribes Tormo, nasazená jako osmá, porazila Kolumbijku Camilu Osorio 6:4, 7:5.

Do čtvrtfinále se kvalifikovala i Japonka Nao Hibino, která porazila Australanku Kimberly Birrell 6-3, 7-5 a Ruskou Dianu Schneiderovou. Schneiderova soupeřka, ruská kolegyně Vera Zvonarevová, přišla pozdě o set, ale ve druhém setu vedla 1:0, než odstoupila kvůli nemoci.

Transylvania Open

Španělka Rebecca Massarová, nasazená jako čtvrtá, se vzpamatovala z pomalého začátku a ve druhém kole v rumunské Kluži porazila Rumunku Miriam Polgaru 3:6, 7:6 (8), 6:0.

Bulgaro podávalo na zápas za stavu 6-5 ve druhém setu, ale nedokázalo to odstranit. Masarová potřebovala k zisku prostřední sady osm setbolů, z toho pět v tiebreaku. Závěrečný set byl jednostranný, Masarová při postupu do čtvrtfinále nečelila žádnému bodu zlomu.

V dalších zápasech druhého kola porazila Ruska Jekatěrina Makarová Rumunku Patriciu Marii Teagueovou 6-2, 2-6, 6-3 a Ukrajinka Daria Snegurová porazila Němku Annu-Lenu Friedsamovou 6-0, 1-6, 6-4.

Švýcarka Jill Teichmannová porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovou nasazenou jako šestou 6-4, 7-6 (6), zatímco Rumunka Jacqueline Christianová porazila Švýcarku Celine Naif 6-4, 6-4 v posledních dvou zápasech prvního kola.

Yasmine Fath Monastir

Šestá nasazená Lucia Bronzettiová vyhrála celoitalský zápas druhého kola v Monastiru v Tunisku, když porazila Sarah Erraniovou 6-3, 6-4.

Erraniová trefila 85 % svého prvního podání ve hře, ale získala pouze 48 % z těchto bodů (30 z 62). Bronzettiová měla počáteční poměr podání pouhých 59 procent, ale vyhrála na 70 procent z těchto bodů (21 z 30).

READ  Dennison Complete Game, Cheeky Homer Northern Power Downers pro regionální vítězství - Shaw Local

Ve druhém kole druhá nasazená Belgičanka Elise Mertensová porazila Bělorusku Irinu Shimanovich 6:3, 6:2. Japonka Mai Hontama porazila Argentinku Nadiu Podorosku 6-2, 6-1 a Italka Lucrezia Stefanini porazila Polku Katarzynu Kawa 6-4, 6-1.