Pro Bidena žádná rána do stavu unie

Pro Bidena žádná rána do stavu unie

Kritici se mohli zašklebit kvůli projevu prezidenta Bidena o stavu Unie minulý čtvrtek a vítali jej jako „com. homerun„Výkon od“Ohnivý, silný, mocný mužTo by zmírnilo nepříjemné obavy o jeho věk a vitalitu.

Ale zdá se, že voliči si toho sotva všimnou.

Nový průzkum Yahoo News/YouGov mezi 1 482 dospělými Američany, provedený ve dnech po Bidenově velkém projevu, ukázal nulové zlepšení ve vnímání prezidenta – nebo v jeho postavení proti bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Před projevem o stavu Unie byli Trump (45 %) a Biden (44 %) v roce 2024 statisticky shodní ve vzájemném souboji. Předchozí průzkum Yahoo News/YouGov Od konce ledna.

Dnes zůstávají nerozhodně, s Trumpem na 46 % a Bidenem na 44 %, což je rozdíl, který je v rámci chybovosti průzkumu (2,8 %).

Před projevem 40 % Američanů schvalovalo práci, kterou Biden jako prezident vykonával; 56 % odmítlo. Dnes jsou tato čísla 39 % a 55 %.

Věkový problém

Bidenovi bude na konci svého druhého funkčního období 86 let a voliči neustále tvrdili, že mají obavy z jeho pokročilého věku a schopnosti zvládat tuto práci ještě další čtyři roky.

Ale jeho projev o stavu unie – široce sledovaná, energická prezentace – se zdá, že nemá vůbec žádný účinek:

  • Pouze 29 % Američanů nyní tvrdí, že Biden (81 let) je způsobilý pro další funkční období prezidenta, beze změny oproti 29 % v lednu.

  • Většina Američanů (51 %) stále tvrdí, že Bidenův věk je „hlavním problémem“ ovlivňujícím jeho „způsobilost pro prezidentský úřad“, který se od ledna rovněž nezměnil.

  • Pouhých 30 % Američanů tvrdí, že Biden byl jako prezident „většinou zodpovědný“, zatímco 53 % tvrdí, že byl „převážně negativní“ – ve srovnání s 28 % a 54 %, když byla tato otázka položena naposledy v listopadu.

READ  Koronavirové živé zprávy: USA se připravují na schválení Bidenova plánu pomoci Covid; Bulharsko zaznamenává nejvyšší počet případů za tři měsíce světové zprávy

Co tady Bidena drží? Publikum si možná svůj věk rozhodlo – nebo bude potřebovat více než jeden projev, aby věci změnilo.

Ať tak či onak, projev z minulého čtvrtka nebyl tím resetem, jak Bílý dům doufal, že bude. Pouze 17 % Američanů, kteří sledovali projev o stavu Unie nebo sledovali zprávy o něm, uvedlo, že Biden nevypadal tak „starě“, jak očekávali – zatímco 51 % uvedlo, že vypadal „přibližně stejně“, jak očekávali, a 24 % řekl, že vypadá „starší“, „než čekali.

Na otázku, zda se díky projevu Biden jeví jako vhodnější být prezidentem, nebo méně vhodný být prezidentem, necelá třetina těchto Američanů (32 %) odpověděla, že jsou vhodnější být prezidentem. O něco větší počet tvrdí, že je méně fit (35 %) – a většina ostatních (28 %) tvrdí, že projev o stavu Unie nezměnil jejich názor na Bidenovo vyznamenání.

Ale co demokraté?

Vzhledem ke stále rostoucí míře polarizace v americké politice většina pozitivních recenzí Bidenova projevu přišla od demokratů; Republikáni byli jednotně kritičtí.

To také zvýšilo možnost polarizované reakce v průzkumech – reakce, která by mohla zaznamenat užitečný nárůst demokratického nadšení, i když odpor mezi republikány zabránil tomu, aby se prezidentova nejvyšší čísla příliš změnila, pokud vůbec.

Demokraté ale takto nereagovali. Ve skutečnosti spolu vůbec neinteragovali:

  • 79 % demokratů nyní schvaluje práci, kterou Biden dělá jako prezident, ve srovnání s 81 % v lednu.

  • 81 % demokratů hodnotí Bidena příznivě, od ledna se nezměnilo.

  • 62 % demokratů tvrdí, že Biden je způsobilý pro další funkční období prezidenta, oproti 64 % v lednu.

  • A 61 % demokratů tvrdí, že Bidenův věk je alespoň malý problém ovlivňující jeho prezidentskou způsobilost, která se od ledna také nezměnila.

READ  Uzavření lodí v Suezském průplavu začalo mít vliv na globální ekonomiku

I když se Biden matematicky blíží k získání demokratické nominace, nezdá se, že by pochybnosti o jeho síle jako kandidáta ustupovaly.

V lednu podpora Bidena jako kandidáta strany pro rok 2024 (62 %) oproti někomu jinému (28 %) vyskočila o 11 bodů mezi pravděpodobnými demokratickými primárními voliči ve srovnání s předchozím měsícem. Ale v posledním průzkumu Yahoo News/YouGov Bidenova podpora klesla na 56 %, zatímco podpora někoho jiného vzrostla na 35 %.

Mezi demokraty nyní 65 % věří, že Biden má největší šanci vyhrát všeobecné volby v listopadu, zatímco 23 % si zůstává nejistých. V lednu mnohem více demokratů uvedlo, že největší šanci má Biden (76 %) – a mnohem méně jich uvedlo, že si nejsou jisti (17 %).

Pouze 26 % demokratů však chce, aby Biden „vypadl ze závodu v roce 2024 a požádal o to“. [the party] nominovat někoho jiného na prezidenta“; Dalších 11 % chce, aby to zvážil, pokud „bude čelit problémům v týdnech, které vedou k sjezdu demokratů v srpnu“.

Kdo sledoval projev o stavu Unie – a jak reagoval?

Více než 6 z 10 Američanů uvedlo, že sledovali alespoň některé z Bidenových projevů o stavu Unie (45 %) nebo četli či sledovali zpravodajství (16 %) – zbývá 39 %, kteří jej nesledovali vůbec.

Mezi Američany, kteří si naladili projev o stavu Unie, bylo 37 % demokratů a 31 % republikánů, díky čemuž je Bidenovo publikum o něco více demokratičtější než publikum celého národa (33 % demokratů, 28 % republikánů).

Reakce na projev však odrážejí rovnoměrný rozkol mezi voliči. Ti, kteří sledovali nebo sledovali reportáž, byli rozděleni doprostřed po schválení projevu (48 % souhlasí, 46 % nesouhlasí); Souhlasíte s tím, co Biden řekl v projevu (45 % většinou souhlasí, 43 % většinou nesouhlasí); A souhlas s tím, co řekl Biden o Trumpovi (45 % souhlasí, 45 % nesouhlasí).

READ  „Den svobody“: Sydney znovu otevírá své brány, protože Austrálie se snaží vyrovnat s COVID-19

Mezitím souhlas s tím, co řekl Biden o konkrétních otázkách, úzce odpovídá jeho hodnocení souhlasu v odpovídajících otázkách – včetně inflace (38 % souhlasí, 48 % nesouhlasí); Přistěhovalectví (37 % souhlasí, 50 % nesouhlasí); a ekonomika (42 % souhlasí, 47 % nesouhlasí); A izraelsko-palestinský konflikt (33 % souhlasí, 42 % nesouhlasí). To opět naznačuje, že projev sám o sobě jen málo změnil názory na Bidenovo předsednictví.

Existovala pouze jedna otázka, u které ti, kdo sledovali nebo sledovali projev, s větší pravděpodobností souhlasili s tím, co řekl Biden (46 %), než aby nesouhlasili (36 %): potrat.

____________

Průzkum Yahoo News provedla organizace YouGov s použitím celostátně reprezentativního vzorku 1 482 dospělých z USA dotazovaných online od 8. do 11. března 2024. Vzorek byl vážen podle pohlaví, věku, rasy, vzdělání, volební účasti v roce 2020, prezidentských voleb a primárních voleb. oslava. Identifikace a aktuální stav registrace voličů. Demografické váhové cíle pocházejí z průzkumu American Community Survey z roku 2019. Primární identifikace strany je nejnovější odpovědí poskytnutou respondentem před 1. listopadem 2022 a je vážena podle odhadovaného rozdělení v té době (33 % demokraté, 27 % republikáni). Respondenti byli vybráni z opt-in panelu YouGov, aby reprezentovali všechny dospělé ve Spojených státech. Tolerance chyb je asi 2,8 %.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *