Příručka inženýrských hodnot – Rozšiřte svou perspektivu > Novinky

„Při navrhování naší kultury vycházíme z něčeho jako jsou tyto základní předpoklady Bungie:

 1. Každý na sebe chce být milý a vidět se šťastné.
 2. Každý chce, aby Bungie byla úspěšná a stala se lepším a lepším místem pro práci.
 3. Chceme, aby se lidé cítili dobře, když jsou v práci praštění, autentičtí a nehlídaní. Chceme, aby lidé cítili, že se mohou přimět k práci a svobodně se vyjadřovat, a přitom se cítit psychicky bezpečně.

Ve výchozím nastavení otevírá třetí číslo neuvěřitelně širokou oblast přijatelného chování, zatímco kombinace jedničky a dvou nám poskytuje určitou dočasnou bezpečnost, když něco neúmyslně něco uráží (z mnoha důvodů, mimo jiné včetně identity a identity – související scénáře).

Na tuto bezpečnostní bariéru však nespoléháme u všeho – nevybudujeme kulturu, kde můžete říkat, co chcete, a každý se s tím musí smířit. To se výrazně liší od širšího právního systému Spojených států (zajištění svobody projevu na veřejnosti atd.) Celkově proto navrhujeme a rozvíjíme naši kulturu, abychom tento cíl podpořili. Vracíme se tedy zpět do tohoto širokého otevřeného prostoru pro osobní vyjádření a přidáváme nějaké ploty, abychom snížili potenciál konfliktu a doufejme zvýšili celkovou psychickou bezpečnost. Například:

 • V Bungie to Ne Je v pořádku být nevítaný způsoby, které jsou jako takové v americké kultuře široce uznávány.
  • Například se od vás očekává, že budete vědět, že je nepřípustné používat jakékoli rasistické nadávky.
 • V Bungie to Ne Je v pořádku být k lidem nevítaní způsobem, o kterém víme, že je důležitý pro něa to i způsoby, které se zdají být přijatelnější pro širší americkou kulturu.
  • Pokud nám zaměstnanec Bungie řekne: „Osobně to považuji za nevítané“, bereme to vážně.
  • S tím úzce souvisí platinový základ: Chováme se k ostatním jako Že oni Chtěli by se raději léčit, než léčit my by se chtěl léčit.
 • Nejde jen o tradiční ID&E a Urg Scénáře, jde také o následování vzorců, které podporují vysoce psychologicky bezpečnou kulturu spolupráce – kulturu, která hluboce vítá lidi a jejich talenty a kde je bezpečné být zranitelný a dělat chyby. Zde je několik příkladů omezení svobody projevu, abychom dosáhli tohoto cíle:
  • Je nepřípustné demoralizovat a lidé kolem vás se sarkasmem souhlasí. Mezi sarkasmem a přímou kritikou je spousta jemností, což je to, co opravdu chceme!
  • Upřímná kritika je podporována, dokonce i ve skupinách, pokud je přímá, uctivá, konstruktivní a nepřipisuje ostatním zlé motivy nebo neschopnost. Pokud kritizovat něčí práci pomáhá zlepšit jeho práci, je to skvělé, ale pamatujte, že chcete, aby byl šťastný. Ujistěte se, že váš styl kritiky odráží tento záměr. Samozřejmě je možné zajít tu milou kritiku příliš daleko – nechceme být kulturou, ve které všichni mluvíme v hluboce formulovaných eufemismech o tom, jak může být císař tak podceňovaný kvůli počasí. Při práci s lidmi budete chtít nastavit laťku – typickou epizodou je vyzkoušet si, co považujete za přátelský přístup k situaci, a poté požádat o zpětnou vazbu! Někdy ten člověk řekne: „Jo, trochu jsi zranil mé city, přál bych si, abys něco udělal,“ a někdy řeknou: „Strávil jsi více času odmítnutím, než potřebuješ, můžeš být přímější!
  • Pokud si myslíte, že rozhodnutí vůdce je špatné, a šíříte sarkasmus a Jídlo Přeneste to mezi své kolegy místo toho, abyste to profesionálně eskalovali tomu vedoucímu, to není dobré.
  • Pokud někoho přistihnete při vině a uličnicky na něj zavoláte, je to v pořádku – nechceme, aby se lidé báli, že negativní emoční zážitky jsou důsledkem jakýchkoli chyb, protože to vede k (a) přílišné opatrnosti a (b) skrývání chyby, spíše než učení Z čeho.
  • Demagogické bodování ve skupinách není dobré (řídit rétorický útok, který zní přesvědčivě, ale ve skutečnosti je příliš zjednodušený nebo klamný).
  • Téměř ve všech případech je výprask v těchto oblastech horší než výprask – na lídry je větší zátěž neustále vytvářet psychologické bezpečí kvůli jejich relativní síle a jistotě. Tyto pokyny stále platí pro jakoukoli dvojici lidí ve firmě – pro generálního ředitele by bylo mnohem horší urazit spoluinženýra osobně než naopak, ale ani jedno není dobré.
  • V našem průvodci hodnotami je mnoho takových příkladů.
READ  Jak poslech neustálého hluku pomohl milionům soustředit se

S těmito druhy zábradlí, které omezují prostor pro přijatelné osobní vyjádření, je nyní počáteční široký prostor pro toleranci výrazu o něco menší, ale věříme, že to posiluje naši kulturu, zejména za účelem spojení našich silných stránek a vytváření skvělých her! „
Výňatek z Tone and Inclusion Guidelines for Bungie Engineering and Testing

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *