Při požáru v pekingské nemocnici Changfeng zemřelo 29 lidí. Policie zatkla 12

Poté, co požár v nemocnici v Pekingu zabil 29 lidí, drtivou většinu z nich byli pacienti, policie ve středu zatkla 12 lidí včetně šéfa ústavu.

Novinářům to řekl mluvčí pekingské městské vlády Xu Hejian Že 26 pacientů bylo v úterý zabito v soukromé nemocnici Chang Feng spolu se zdravotní sestrou, zdravotnickým pracovníkem a příbuzným pacienta. Státní televizní stanice CCTV uvedla, že většina mrtvých byli starší lidé.

Li Ang, náměstek ředitele pekingské zdravotní komise, uvedl, že 39 dalších vyžaduje nemocniční ošetření, včetně tří v kritickém stavu.

Zdálo se, že videa sdílená na sociálních sítích ukazují, jak lidé používají k útěku z oken svázané prostěradla, zatímco jiní hledali bezpečí na klimatizačních jednotkách podél zdí vícepodlažní budovy.

Zhao Yang, úředník pekingského hasičského sboru, uvedl, že počáteční vyšetřování ukazuje, že požár zřejmě začal poté, co jiskra z renovačních prací zapálila hořlavou barvu uloženou v nemocnici. Hasiči požár zlikvidovali asi za půl hodiny. Zhao řekl a dodal, že probíhají další vyšetřování.

Mezi 12 lidmi, kteří byli ve středu zadrženi, byl i šéf nemocnice a stavební dělníci, řekl Li a dodal, že byli zadrženi pro podezření z „incidence vážné odpovědnosti“.

Nemocnice Changfeng je známá léčbou cévních onemocnění, zejména cévních nádorů.

Koncem února nemocnice na WeChat uvedla, že „přísně zavedla“ bezpečnostní opatření a „energicky nasadila“, aby zabránila požárům. Příspěvek byl mezitím smazán a web nemocnice byl také vypnut.

Podle agentury ReutersTento týden je požár nemocnice nejsmrtelnější ve městě od roku 2002, kdy bylo při požáru internetové kavárny zabito 25 lidí.

Průmyslové požáry ale nejsou v Číně neobvyklé: v roce 2015 zabil chemický výbuch v přístavním městě Tianjin na severu země více než 170 lidí.

READ  Palestinský zloděj aut prorazí kontrolní stanoviště letiště Ben Gurion s kulkami: Policie

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *