Republikáni kritizovali Bidenův krok k upuštění od íránských sankčních snah

Republikáni kritizují krok prezidenta Bidena k upuštění od snahy Trumpa znovu zavést sankce OSN ÍránAdministrativa zaujímá vůči Teheránu teplejší tón.

Rep. Joe Wilson, zástupce Republiky srbské, řekl: „To je pobuřující a nebezpečné. Biden právě začal prodávat zbraně do Íránu Vladimirem Putinem a Si Ťin-pchingem.“ „proč?“

Pompeo, další kritika v Bidenu, navrhuje znovu zahájit íránské jaderné rozhovory

Rep. Greg Staube, člen výboru pro soudnictví a zahraniční věci, odpověděl: „Souhlasím, Joe.“ „Proč Biden zrušil sankce OSN, které brání Putinovi v prodeji zbraní do Íránu? Zdá se, že vyžaduje vyšetřování …“

Reakcí je krok Bidenovy administrativy k ukončení postoje Trumpovy vlády k „náhlému návratu“ sankcí OSN na Teherán.

Trumpova vláda v srpnu spustila mechanismus „snapback“, který by obnovil všechny sankce OSN, které skončily na základě íránské jaderné dohody z roku 2015. Tento krok přišel. Po neúspěšném pokusu USA rozšířily zbrojní embargo na Írán, které mělo vypršet v říjnu v rámci dohody z roku 2015, a to režimu zabránilo v nákupu a prodeji zbraní od spojenců.

Učení v Íránu by mohlo Bidena ohrozit, aby se dostal do jaderných rozhovorů: Rick Grenell

Rada bezpečnosti OSN však odmítla snahu zrušit sankce a uvedla, že Spojené státy nemají pravomoc tento mechanismus používat, protože to byla součást dohody, od níž USA odstoupily.

Tehdejší ministr zahraničí Mike Pompeo argumenty OSN odmítl a tvrdil, že je to součást doprovodné rezoluce OSN, jejíž stranou byly ještě Spojené státy.

Nicméně Hledala Bidenova administrativa K íránskému režimu zaujal odlišný přístup a pokusil se znovu vstoupit do íránské dohody. V rámci toho ministerstvo zahraničí uvedlo, že Radě byl zaslán dopis odrážející postoj USA k swapbacku.

Biden říká evropským spojencům, že „Amerika je zpět“, a snaží se obrátit stránku na Trumpovu éru

READ  Spojené státy zdvojnásobily hodnocení toho, jak Hamás využívá nemocnici v Gaze jako velitelské centrum

Republikánský senátor Marco Rubio popsal Bidenův postoj k Íránu jako „ne méně než lehkomyslný“.

„Nedlouho poté, co íránské síly zaútočily na Američany v Iráku, se prezident Biden zoufale snaží uzavřít neúspěšnou dohodu a zmírnit sankce vůči íránskému režimu,“ uvedl Rubio ve svém prohlášení. „Prezident musí dát jasně najevo, že chápe, že Chameneíovi nelze důvěřovat, že bude respektovat mezinárodní dohody, a že Spojené státy nebudou hrát Íráncům do rukou další čtyři roky.“

Tah administrativy je jedním z řady kroků k zvrácení zahraniční politiky v době Trump. Biden se vrátil do Spojených států s pařížskou klimatickou dohodou a zastavil vystoupení USA ze Světové zdravotnické organizace.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

V pátečním projevu k evropským vůdcům Biden naznačil, že se pokouší obrátit stránku na Trumpovu éru.

Během hypotetického projevu na výroční konferenci řekl: „Posílám světu jasnou zprávu, Amerika je zpět, transatlantická aliance je zpět a my se nedíváme zpět. Těšíme se společně.“ Mnichovská bezpečnostní konference.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *