Pracujeme na tom, abychom věci dělali společně: Nový český velvyslanec v Kanadě si stanoví cíle

Pracujeme na tom, abychom věci dělali společně: Nový český velvyslanec v Kanadě si stanoví cíle

„Jsem velmi rád, že se do Kanady přestěhuji, miluji tuto zemi a mým posláním bude více upozorňovat na vztahy mezi Čechy a Kanaďany. Máme hodně společného, ​​sdílíme podobné hodnoty ohledně budoucnosti světa a štěstí lidí. Mým posláním tedy bude budovat silná a odvážná sdělení s „Pracujte na našich vztazích.“

Jak jsou na tom nyní kanadsko-české vztahy?

Obrázek: Clker-Free-Vector Images, Pixabay, Pixabay License

„Kanada je velmi důležitá pro celou světovou ekonomiku i pro českou ekonomiku. Kanadská ekonomika je desátou největší ekonomikou světa a je velmi integrovaná do hodnotových řetězců. Rádi bychom podpořili obchodní vztahy mezi Českou republikou a Kanadě. Myslím, že se dá udělat spousta věcí.“ V roce 2009 Češi velmi podporovali dohodu o volném obchodu a my musíme využít příležitostí, které za tím stojí. Nyní máme několik nových věcí, které jsou velmi důležité pro obě země, což jsou změny v hodnotových řetězcích globální ekonomiky a ve strategických sektorech. Například energie a suroviny Suroviny – Všichni víme, jak těžké je spoléhat se na Rusko a Čínu. Věřím, že je mnoho věcí, které můžeme udělat společně v těchto strategických oblastech hospodářství.

Jak mohou silné vazby v těchto strategických sektorech ovlivnit Kanaďany a Čechy?

„Češi mají velký potenciál učit se od Kanaďanů a Kanaďané se učit od Čechů.“

„Myslím, že Česká republika se snaží diverzifikovat svou ekonomiku, například postavíme novou jadernou elektrárnu a za tím jsou nějací kanadští investoři. Z Kanady se do Česka dovážejí i hlavní suroviny a existuje v oblasti surovin je třeba udělat spoustu průzkumu.“ Protože vím, že to chce kanadská vláda rozšířit, můžeme to srovnat s českými těžebními sektory a obrovskými znalostmi geologie, které Češi mají.

READ  Nálada české ekonomiky je v březnu na 10měsíčním maximu

Více než 80 % českého exportu směřuje do Evropské unie. Je Kanada nevyužitým trhem?

„Mým úkolem bude snažit se přinášet nové obchody a investice do obou sektorů. Věřím, že v některých sektorech by měl být silný zájem českých firem investovat do kanadské ekonomiky.“

„Díval jsem se na čísla a mým snem je zvýšit export na obou stranách. Mým úkolem bude pokusit se přinést nové obchody a investice do obou sektorů. Věřím, že v některých sektorech by měl být silný zájem českých firem v investování do kanadské ekonomiky. A v mém sektoru by to mělo být „Energie, zdraví a dokonce i výroba piva v Kanadě, to jsou oblasti, kde budou sloužit zájmy obou zemí. Existuje spousta společných věcí, které můžeme dělat, a tyto vztahy jsou velmi důležité.“

Plánujete pracovat na zvýšení cestovního ruchu mezi zeměmi a leteckých služeb mezi Kanadou a Českou republikou?

toronto |  Obrázek: Jameswiller, Pixabay, licence Pixabay

„Pamatuji si dobu, kdy jsme měli přímé spojení mezi Českou republikou a Torontem a Montrealem, to bylo před mnoha lety. Covid zastavil mnoho přímých letů, takže musíme investovat do infrastruktury, abychom měli zavedené potřebné postupy přímé navazující lety Bude na propagačních a turistických agenturách, aby zajistily dostatečnou kapacitu pro letiště Jednou z věcí, o kterých jsme diskutovali s českými úřady, je důležitost přímých letů, ale je potřeba udělat mnoho věcí, Potřebujeme propagovat Českou republiku Kanaďanům, aby viděli Prahu, ale i místa Jiná. Takže jsme v kontaktu s CzechTourism a oni Kanaďanům propagují zemi.

Co třeba vzdělávání a propagace hnutí Kanaďanů studujících v Česku a Čechů v Kanadě?

READ  Rozvíjející se trhy - měnové trhy otřesené slabými čínskými daty, inflační napětí

Obrázek: Curios, Pixabay, licence Pixabay

„Připravujeme akční plán mezi českou a kanadskou stranou a jednou z priorit je posílení studentských výměn mezi oběma zeměmi. Musíme zjednodušit papírování a byrokracii na obou stranách, abychom urychlili proces, aby studenti mohli nestresovat se při přemýšlení o tom, kolik dní jim zbývá v zemi. Výsledkem je, že na obou stranách je více studentů. Češi mají velký potenciál učit se od Kanaďanů a Kanaďané se učit od Čechů.

Kanaďanů, kteří mají český původ, je poměrně dost, jak s nimi plánujete spolupracovat a rozvíjet vztah?

„Pokaždé, když se setkám se svými kanadskými partnery, vždy jim jménem Čechů děkuji za to, jak Kanada pomohla těm, kteří utíkali před komunistickým režimem. V Kanadě našli druhý domov a většina z nich byla velmi úspěšná.“

„Pokaždé, když se potkám se svými kanadskými partnery, vždy jim jménem Čechů děkuji za to, jak Kanada pomohla těm, kteří utíkali před komunistickým režimem. V Kanadě našli druhý domov a většina z nich byla velmi úspěšná. Baťa je toho příkladem tohoto úspěšného příběhu a všichni jsou vždy velmi vděční Děkujeme Kanadě za to, že jste tam byli v těchto těžkých časech. Ale musíme pracovat s těmi, kteří mají rodiče pocházející z Československa, kteří jsou nyní kanadskými občany – a protože jsme střední- velikosti země, všichni lidé českého původu jsou v zemi „velvyslanci.“ Chceme je přiblížit ambasádě a pomoci jim navázat pevné vztahy s Českou republikou, sdílet hodnoty a pracovat na zlepšení česko-kanadských vztahů. Chceme pomoci s češtinou – české školy jsou velmi aktivní a chceme propagovat českou kulturu mezi Kanaďany prostřednictvím filmů a hudby, což bude velmi důležité pro všechny Čechy žijící v zemi, takže to bude velmi důležitá součást naše mise.

READ  Jaishankar pořádá „užitečné setkání“, které Slavkov koordinuje se svými protějšky z Rakouska, České republiky a Slovenské republiky

Myslíte si, že Česká republika vyčnívá jako důležitá země, se kterou lze navázat silné vztahy pro země jako Kanada?

Ottawa |  Obrázek: Pet_orient, Pixabay, licence Pixabay

„Myslím, že pro Kanadu je vždy důležité, aby byla v Evropě viditelná, zvláště když diskutujeme o multilaterálních otázkách a přinášíme hodnoty dohromady. Stejně smýšlející země by měly úzce spolupracovat. Za druhé si myslím, že je důležité podporovat hodnoty, jako je podnikání a volný obchod, jsou důležité.“ Abychom udrželi sílu globalizace a globálních pravidel pro celý svět.V globalizovaném světě potřebujeme pravidla a směrnice, abychom zvládli výzvy, kterým čelíme Kanaďané mají k České republice velmi blízko v jejich vzhled v současné globální struktuře.

Kdybys měl jmenovat dva cíle, na které ses chtěl během svého působení v Kanadě zaměřit, jaké by to byly?

Noviny Společně pro vítězství 2020 |  Foto: Radio Prague International

„Chtěl bych přilákat více lidí k návštěvě každé země, skutečně podpořit turistický ruch. Rád bych přivedl do Kanady více byznysu a investic z České republiky, pomohl do budoucna zjednodušit vztahy mezi Čechy a Kanaďany a pokud možno omezit trochu byrokracie, s níž se potýkají postupy.“ Cestování a podnikání. Odstraňte tedy překážky a pracujte na tom, abyste věci dělali společně příměji.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *