Pobodání biskupa v kostele v Sydney je podle policie teroristickým činem

Pobodání biskupa v kostele v Sydney je podle policie teroristickým činem

Paul Bravin/srpen Image/Reuters

Policie reaguje po nahlášeném pobodání v kostele Christ the Good Shepherd Church v Sydney, 15. dubna 2024.


Sydney, Austrálie
CNN

Biskup byl mezi několika lidmi pobodanými během církevní mše V pondělí v Sydney v Austrálii, kde policie označila pouze za „teroristický čin“. Dva dny poté, co městem otřásl A Hromadné pobodání V přeplněném nákupním centru.

Videoklip incidentu ukazuje, jak byl duchovní napaden během obřadu konaného v kostele Krista Dobrého Pastýře ve Wakeley v západní části Sydney. Několik dalších lidí se pokusilo okamžitě zasáhnout, zatímco v kostele bylo slyšet křik.

Policie NSW uvedla, že veřejnost na místě zatkla 15letého chlapce. Policie poté dorazila a zatkla teenagera, který byl převezen do nemocnice a podstoupil operaci kvůli zraněním utrpěným během útoku.

Policie uvedla, že žádný ze zraněných neutrpěl zranění neslučitelná se životem. Policie uvedla, že 53letý muž utrpěl zranění na hlavě, zatímco 39letý muž po pokusu o zásah utrpěl řezné rány a zranění ramene. Policie uvedla, že oba byli ošetřeni záchranáři NSW Ambulance a převezeni do Liverpoolské nemocnice k dalšímu ošetření.

Místní úředník identifikoval klerika, který byl pobodán, jako biskupa Mar Mary Emmanuela.

Charbel Saliba, zástupce starosty Fairfield City, předměstí západně od Sydney, řekl CNN, že zatímco krvácel, „položil ruku na muže, který ho bodl, a řekl něco jako: Ať vás Pán Ježíš Kristus zachrání“.

Saliba řekl, že biskup je v místní komunitě známou osobností.

Videoklip, který se šířil po sociálních sítích, ukazoval chaotické scény před kostelem, kdy lidé kopali do policejních aut a házeli na ně předměty, uprostřed vzteklých skandování. „Řada policistů byla zraněna, policejní vozidla byla poškozena a majetek byl odcizen,“ uvedla policie.

Chris Means, premiér státu Nový Jižní Wales, uvedl, že scény byly „znepokojivé“ a že ho o věci informoval komisař státní policie.

„Je důležité, aby komunita zůstala klidná a nadále naslouchala a jednala podle pokynů policie a záchranných služeb,“ řekl.

Později v pondělí večer uspořádal Means setkání náboženských vůdců zastupujících různé náboženské komunity v západním Sydney.

K incidentu došlo krátce poté, co bylo v sobotu odpoledne ve Westfield Bondi Junction zabito šest lidí a další zraněni, včetně devítiměsíčního dítěte.

Australská policie v pondělí uvedla, že to mohl udělat útočník Bondi, 40letý Joel Cauchi. Terčem byly ženy.

Mezi šesti lidmi, které Kauchi zabil, bylo pět žen. Dalších 12 bylo zraněno, z nichž osm zůstalo v pondělí v nemocnici ve stavu od stabilizovaného po kritický.

Tento příběh byl aktualizován o další vývoj.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *