Po odletu domů do České republiky se Krejčí vrací do Bruins

BOSTON (AP) – Když se David Krejčí rozhodl po roce působení ve své české vlasti vrátit do NHL, zbývala jediná možnost.

S kapitánem Bruinsem Patrice Bergeron se rozhodne hrát další rok Jeho český kolega David Pasternak také naverboval svého krajana a Craigie tento týden znovu podepsal smlouvu s Bostonem na další závod o Stanley Cup.

„Řekl jsem svému agentovi: ‚Prostě se domluvte. Udělejte, co musíte udělat, pojďme to udělat.“ Krigsey řekl novinářům v úterý, den poté, co Bergeron uspořádal konferenční hovor, aby prodiskutoval jeho návrat.

„Samozřejmě existoval plán B, ale nikdy jsem nechtěl jít takhle dolů,“ řekl Craigsey, který obdrží 1 milion dolarů s potenciálem získat další 2 miliony dolarů na pobídkách. „Nechtěl jsem hrát nikde jinde. Jsem více než šťastný, že jsem zase Bruin.“

Skóre 730 bodů v kariéře 14letého veterána ho řadí na deváté místo na historické soupisce Bostonu, Craigie vedl tým v základní části a skóroval v play off během své mistrovské jízdy v roce 2011. Tým se vrátil do finále Stanley Cupu 2013 a ještě jednou. Ostatní v 19.

„Vrátíme se, abychom zkusili tlačit,“ řekl 36letý útočník. „Nejsem si jistý, kolik let nám zbývá, ale vracíme se, abychom něco udělali, protože týmu věříme.“

Krijsey se v minulé sezóně rozhodl hrát v České republice, aby jeho děti mohly zažít jeho vlast a spojit se se svými prarodiči. Vedl HC Olomouc s 20 góly, 26 asistencemi a 46 body v 51 zápasech.

„Bylo to lepší, než jsem si myslel, že to bude. Být s rodinou skoro každý den, bylo to něco výjimečného,“ řekl Craigsey. „Budu si to pamatovat navždy, bylo to skvělé.“ Být doma, ukazovat rodině, kde jsem vyrůstal. Moje nejstarší dcera chodila do školy. Byla to skvělá zkušenost. Očividně mi bude chybět, bude mi chybět rodina, přátelé a spoluhráči z minulého roku – ale cítím, že jsem zpátky tam, kam patřím.“

READ  Andreescu skóruje v úvodu sezóny na trávníku i přes potíže na podání v Berlíně

Krigsey řekl, že zůstal v kontaktu se svými spoluhráči z Bruins a několik z nich viděl na svatbě Tuukky Raska koncem července v Itálii. Krijci také hrál s Pastrňákem – kterého nazýval „jedním z nejlepších hráčů světa“ – v českém týmu, který získal bronz na mistrovství světa.

„Byl to určitý zlom v mém rozhodnutí vrátit se do NHL,“ řekl Krejčí. „Jen si s ním hrát, jen tak nějak vidět, co spolu dokážeme, bylo tak skvělé.“

Bruins po loňské prohře v prvním kole play off vyhodili trenéra Bruce Cassidyho a nahradili ho Jimem Montgomerym. Craigsey řekl, že se rozhodl před změnou tréninku a na jeho rozhodnutí to nemělo žádný vliv.

„To by byl dobrý příběh, kdybych řekl ano,“ řekl. „Ale mé rozhodnutí bylo učiněno před jmenováním nového trenéra.“

Krejčí a Bergeron (37) pomáhají Bruins vyhnout se celé generální opravě. S 34letým Bradem Marchandem jsou jedinými hráči, kteří zbyli ze soupisky šampionátu NHL 2011.

Ale s 25letým Pasternakem v útoku, 24letým Charliem McAvoyem v obraně a 22letým Jeremym Swaymanem v síti by tým mohl uběhnout další titul před trojnásobným Essence. Finále Stanley Cupu je zcela vyřešeno. (Marchand a McAvoy zmeškají začátek roku po operaci mimo sezónu.)

Bruins také získali útočníka Pavla Zachu – dalšího Čecha – z Devils a tento týden s ním podepsali roční smlouvu v hodnotě 3,5 milionu dolarů. Pětadvacetiletý Zacha loni vstřelil za New Jersey 15 gólů a 21 asistencí.

Zakka řekl, že nikdy nehrál za tým NHL s jiným hráčem ze své vlasti. S Jacobem Laukem a Thomasem Nozickem jsou na seznamu také, Bruins jich mají pět.

„Bude pro mě vzrušující být v týmu s některými českými hráči, ale také opravdu dobrými hráči, hráči v šatně,“ řekl Zacha. Jsem nadšený, že tam budu hrát.“

READ  Emma Raducano by mohla v Indian Wells čelit Simoně Halepové

___

Více z AP NHL: https://apnews.com/hub/NHL a https://twitter.com/AP_Sports
You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.