Oční kapky EzriCare: CDC nedoporučuje používat, protože vyšetřuje desítky infekcí a jedno úmrtí v 11 státechCNN

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí vyzývá poskytovatele zdravotní péče a spotřebitele, aby přestali používat umělé slzy EzriCare, protože vyšetřují nejméně 50 zranění v 11 státech, která vedla k trvalé ztrátě zraku, hospitalizacím a jednomu úmrtí.

Většina lidí s touto infekcí hlásí používání umělých slz, EzriCare je nejoblíbenější značkou. říká agentura. Tyto oční kapky jsou bez konzervačních látek, což znamená, že neobsahují složky, které inhibují růst bakterií.

Testování otevřených lahviček EzriCare identifikovalo bakterie Pseudomonas aeruginosa, které byly odolné vůči antibiotikům karbapenem a také antibiotikům ceftazidim a cefepim. CDC říká, že testování neotevřených lahví probíhá.

„CDC doporučuje, aby lékaři a pacienti okamžitě přestali používat umělé slzy EzriCare, dokud nebude dokončeno epidemiologické vyšetřování a laboratorní analýzy,“ říká agentura.

říká EzriCare se sídlem v New Jersey v současné situaci K 24. lednu neobdržela žádné stížnosti spotřebitelů ani hlášení nežádoucích účinků.

„Nebyli jsme požádáni, abychom provedli stažení. EzriCare nevyrábí lubrikační oční kapky,“ stojí v prohlášení.

„Nicméně as velkou opatrností EzriCare během této vyvíjející se situace doporučuje, abyste přestali používat jakoukoli část umělých očních kapek EzriCare snižujících slzy, které máte, dokud nezjistíme další podrobnosti o jakýchkoli potenciálních bezpečnostních obavách.“

Bakterie Pseudomonas jsou běžné v životním prostředí, stejně jako v půdě a vodě. Pseudomonas aeruginosa Obvykle se šíří ve zdravotnických zařízeních, říká CDC, a je obtížnější léčit kvůli rezistenci na antibiotika. V roce 2017 způsobil ve Spojených státech více než 32 000 hospitalizovaných pacientů a téměř 2 700 úmrtí.

READ  Američtí úředníci vyšetřují možné spojení vakcíny Moderna s rizikem infekce srdce, uvádí se ve zprávě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *