Papež František řekl, že bývalý papež Benedikt je „velmi nemocný“


Řím
CNN

Papež František řekl, že jeho předchůdce, papež Benedikt, 95letý bývalý papež, který odstoupil z funkce před devíti lety, je „velmi nemocný“ poté, co se jeho zdravotní stav ve středu zhoršil.

„Chci vás všechny požádat o zvláštní modlitbu za emeritního papeže Benedikta, který ve svém mlčení podporuje církev. Je velmi nemocný,“ řekl František ve středu při veřejné audienci ve Vatikánu.

„Prosíme Pána, aby ho utěšil a podpořil v tomto svědectví lásky k církvi až do konce.“

Vatikánský mluvčí později potvrdil, že „v posledních několika hodinách došlo ke zhoršení v důsledku postupujícího věku (Benedikta)“.

„Situace zůstává pod kontrolou a je neustále sledována jeho lékaři,“ řekl mluvčí Matteo Bruni a dodal, že František po veřejné audienci navštívil svého předchůdce v bazilice Abbey Mater ve Vatikánu.

V roce 2013 papež Benedikt XVI. šokoval svět téměř bezprecedentním rozhodnutím rezignovat na úřad s odkazem na „postupující věk“.

Benediktovo prohlášení znamenalo první odstoupení papeže po téměř 600 letech. Posledním papežem, který před svou smrtí odstoupil, byl Řehoř XII., který rezignoval v roce 1415, aby ukončil občanskou válku uvnitř katolické církve, v níž se za papeže prohlašovalo více než jeden muž.

V roce 2020 řekl Vatikán Benedikt trpěl Z „bolestivého, ale ne vážného stavu“, po zprávách v německých médiích, že byl nemocný.

Před dvěma lety V.I Vzácný veřejný projev Benedict, publikovaný v italských novinách Corriere della Sera, napsal, že „když mé fyzické síly pomalu ubývají, jsem vnitřně na pouti domů“.

Benediktův odkaz byl zatemněn nedávným zkoumáním doby, kdy byl arcibiskupem v Mnichově a Freisingu v letech 1977 až 1982, poté, co byla v lednu zveřejněna církevně pověřená zpráva o špatném zacházení ze strany katolických duchovních.

READ  Pracovníci tvrdí, že observatoř sopky Kongo nedokázala předpovědět erupci kvůli špatnému řízení

Zpráva zjistila, že byl informován o čtyřech případech sexuálního zneužívání nezletilých – včetně dvou během svého působení v Mnichově –, ale nejednal, a že se zúčastnil setkání o násilnickém knězi.

Později Benedict obvinění odmítl a přiznal, že se však setkání zúčastnil popřel, že by byl úmyslně skryt existence.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *