Pákistánský premiér Imran Khan byl po očkování nakažen virem COVID-19

Pákistánští představitelé oznámili, že pákistánský předseda vlády, kriketová legenda Imran Khan, měl pozitivní test na COVID-19 – dva dny po podání první dávky vakcíny.

Jeho speciální poradce pro zdraví, Dr. Faisal Sultan, uvedl, že 68letý vůdce je „v dobrém zdravotním stavu“ s mírným kašlem a horečkou a izoluje se doma. Oznámte zranění v. Sobota.

V neděli sultán oznámil, že manželka premiéra a dva vyšší členové jeho strany, Hnutí spravedlnosti, byli nakaženi virem.

Chán – který pravidelně chodil na shromáždění bez masky – dostal ve čtvrtek své první očkování.

Prominentní členové jeho administrativy vyzvali občany, aby pokračovali v očkování kvůli obavám, že zprávy o nemoci vůdce pouze zvýší rozsáhlé váhání Pákistánu ohledně výstřelů.

„Trvá několik dní, než se příznaky objeví. Pak je jisté, že předseda vlády byl nakažen před očkováním,“ uvedl na tweetu Asad Omar, ministr odpovědný za operace COVID-19 v zemi.

„Prosím, očkujte,“ napsal.

Přestože vakcína, kterou Khan podával, nebyla oznámena, výstřel vyrobený čínskou národní farmaceutickou skupinou – Sinopharma – je jediný oficiálně dostupný v Pákistánu.

Mezi příznaky 68letého vůdce údajně patří mírný kašel a horečka.
Mezi příznaky 68letého vůdce údajně patří mírný kašel a horečka.
BK Bangash / AP

Mediální zprávy uvádějí, že soukromá pákistánská farmaceutická společnost dovezla 50 000 dávek ruské vakcíny Sputnik V, uvádí Associated Press.

Pákistán zaznamenal alarmující nárůst případů COVID-19 v hlavním městě a ve východních a severních oblastech. V neděli úřady oznámily 44 nových úmrtí a 3 667 nových potvrzených infekcí.

Celkově virus zabil téměř 14 000 lidí v Pákistánu a infikoval více než 626 000 lidí.

S poštovními dráty

READ  Nový Zéland informuje Čínu o svých obavách ze smrtící pomoci Rusku

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *