Olympijská kvalifikace žen FIH: Německo rozdrtí Českou republiku 10:0 a postoupí do semifinále | Hokejové novinky

Olympijská kvalifikace žen FIH: Německo rozdrtí Českou republiku 10:0 a postoupí do semifinále |  Hokejové novinky
NEW DELHI: Německo předvedlo v olympijské kvalifikaci žen IIHF vynikající výkon, když zaznamenalo porážku České republiky 10:0 a postoupilo do semifinále ve velkém stylu. Sonia Zimmermanová vedla útok hattrickem, zatímco Jette Fleischutz a Charlotte Stabenhorst přispěly dvěma góly.

Zimmermanův hattrick zahrnoval gól z pole ve 42. minutě, po kterém následovaly penalty ve 46. a 52. minutě, což zvýraznilo její schopnost skórovat. Fleischutz vstřelil dva góly z pole ve 22. a 44. minutě, zatímco Steppenhorst skóroval v 19. a 43. minutě. Gólový svátek pokračoval, když k němu významně přispěli také Nike Lorenz (39), Pauline Heinz (54) a Celine Oroz (55).

Německo od začátku zápas kontrolovalo a udržovalo kontrolu nad polovinou Česka. Zjevný rozdíl v dovednostech a agresivních úmyslech vedl Německo, které se umístilo na pátém místě na světě, k diktování akcí. Česká republika na 25. místě naopak zvolila obrannou strategii, která se tváří v tvář nelítostnému německému útoku ukázala jako neúčinná.

Statistickou převahu Německa dále podtrhlo jejich udělení 13 penalt vůči České republice žádné. Brankářka Natalie Kubalski měla poměrně klidnou hru, protože česká útočná řada si jen těžko vytvářela nějaké smysluplné šance.

S tímto velkým vítězstvím je Německo připraveno do čela skupiny A se sedmi body ze tří zápasů a působivým gólovým rozdílem více než 13. Jejich další výzva čeká ve čtvrtek v semifinále, kde se střetne s týmem z druhého místa Skupina B.

V dalším zápase ve skupině A se Japonsko utká s Chile, oba týmy se utkají o postup do semifinále. Olympijská kvalifikace žen FIH zůstává žhavým bojem, protože týmy se snaží zajistit si svá místa na prestižním turnaji.