Modi říká, že Indie brzy představí plán infrastruktury ve výši 1,35 bilionu dolarů

NEW DELHI (Reuters) – Indie zahájí národní plán infrastruktury ve výši 100 bilionů rupií (1,35 bilionu USD), který pomůže vytvořit pracovní místa a rozšířit používání čistších paliv ke splnění klimatických cílů země, řekl v neděli premiér Narendra Modi.

Modi během svého projevu na oslavách Dne nezávislosti v Dillí řekl, že program infrastruktury nazvaný ‘Jati Shakti’ pomůže zvýšit produktivitu průmyslových odvětví a posílit ekonomiku.

„Spustíme hlavní plán pro Gati Shakti, což je velký program … (který vytvoří) pracovní místa pro stovky tisíc,“ řekl Modi z hradeb historické červené pevnosti hlavního města.

Zatímco Modi nezveřejnil podrobnosti o plánu, řekl, že plán pomůže místním výrobcům konkurovat globálně a vytvořit nové cesty pro budoucí ekonomický růst.

Indický premiér Narendra Modi kontroluje čestnou stráž během oslav Dne nezávislosti v historické Červené pevnosti v indickém Dillí, 15. srpna 2021. REUTERS/Adnan Abedi

Posílení infrastruktury ve třetí největší asijské ekonomice je jádrem plánu Modiho dostat zemi z vážného hospodářského útlumu, který zhoršuje pandemie COVID-19.

V posledním fiskálním roce ekonomická produkce Indie klesla o rekordních 7,3%a druhá vlna COVID-19 zpozdila hospodářské oživení.

Předseda vlády také stanovil cíl energetické nezávislosti do roku 2047 s tím, že tohoto cíle lze dosáhnout kombinací elektrické mobility, přechodu na plynové hospodářství a učinením země centrem výroby vodíku.

Modi uvedl, že země vynakládá více než 12 bilionů rupií ročně na dovoz energie a energetická nezávislost se stala klíčovou, protože také oznámil zahájení národní vodíkové mise na podporu vládních plánů čisté energie.

„Indie rychle postupuje k dosažení svých klimatických cílů,“ řekl.

(Zpráva Aftaba Ahmeda). Editace Aditya Kalra a Kim Coogle

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  2 lokomotivy spěchají do Suezského průplavu v Egyptě, kde se jim přepravci vyhýbají

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *