Odborníci říkají, že byste si možná měli dvakrát rozmyslet, zda jíst boloňskou stravu (mohlo by to vést k přibírání na váze!)

Odborníci říkají, že byste si možná měli dvakrát rozmyslet, zda jíst boloňskou stravu (mohlo by to vést k přibírání na váze!)

Balené připravené maso

Pokud jste se rozhodli, že jedním z vašich novoročních předsevzetí je zhubnout, možná jste uprostřed řady změn životního stylu – a vaše strava může být na prvním místě tohoto seznamu. Rozhodování o tom, co byste měli a co byste neměli jíst, pokud jde o vaše zdraví (natož dodržovat tyto pokyny), může být obtížný proces, zvláště pokud jste zvyklí jíst stejné věci pravidelně, což nemusí být pravda. . Buďte pro své tělo to nejlepší. Možná si například často děláte sendvič uzeniny na oběd. I když se sendvič s masem a zeleninou může zdát jako naprosto skvělá volba, odborníci na zdraví varují, že mnoho zpracovaných obědů může být pro vaše cíle v oblasti hubnutí škodlivé. Ve skutečnosti existuje jedno maso s vysokým obsahem sodíku, o kterém se mnozí shodují, že pokud se letos snažíte zůstat zdraví, měli byste sendvič vynechat: Bologna.

Chcete-li se dozvědět více o tom, proč je boloňská kaše tak nezdravá a jak může přispívat k nárůstu hmotnosti a dalším problémům, mluvili jsme s dietologem Lisa Richardsovátvůrce Candida Diet a certifikovaná koučka na hubnutí Joanna Wynn, zakladatelka Koření a zelenina. Sodík a nasycené tuky, říkají nám, jsou varovné signály, které byste neměli ignorovat. Čtěte dále a dozvíte se více!

Přečtěte si více:

Lékař nám ​​říká, jak zvýšit metabolismus prostřednictvím stravy

Jak letos podle zdravotních koučů skutečně dodržet své předsevzetí o hubnutí

Tyto dvě ingredience salátu jsou ve skutečnosti velmi špatné – vedou k zánětům a přibírání na váze!

2 super zpracované potraviny, které byste měli vynechat, abyste zlepšili svou paměť, náladu a soustředění

Bologna

Nelze popřít, že starý dobrý boloňský sendvič je jednoduchou obědovou klasikou – Richards i Wayne však varují, že pravidelné pojídání boloňského masa může vést k nárůstu hmotnosti, srdečním problémům a dalším. „Bologna je druh zpracovaného masa vyrobený z mletého vepřového, hovězího masa nebo kombinace obou,“ vysvětluje Richards. Bohužel poukazuje na to, že „bologna má typicky vysoký obsah tuku a sodíku, což může při nadměrné konzumaci přispívat ke zdravotním problémům.“

READ  Únik vodíku zpozdí lunární start Artemis o několik týdnů

sekund a n tuto myšlenku. „Mezi lahůdkovými masy vyniká bologna jako zvláště zdraví škodlivá,“ říká. „Vyrábí se ze směsi proteinů z různých zvířat, má obzvláště vysoký obsah tuku a sodíku, takže je jednoznačně nutností, pokud se snažíte zhubnout.“

Zpracované maso obecně není nikdy skvělým nápadem pro vaše zdraví kvůli konzervačním látkám, které obvykle obsahují, ale Wayne říká, že zvláště potraviny s vysokým obsahem sodíku, jako je bologna, patří k těm nejhorším. „Zatímco všechno zpracované maso může vést k přibírání na váze, pokud se konzumuje ve velkém množství místo zdravých potravin, ty s obzvláště vysokým obsahem sodíku a tuku jsou nejhorší,“ říká a vysvětluje, že mnoho zpracovaných mas obsahuje vysoké množství sodíku. Konzervační látka, která „může způsobit plynatost a zadržovat váhu vody, když se vstřebá do těla.“ A to na hubnutí rozhodně není skvělé!

Kromě sodíku jsou hladiny nasycených tuků také hlavním varovným signálem pro každého, kdo se snaží shodit pár kilo – ale zdravotní rizika nekončí jen u přibírání na váze. Výzkum ukázal, že konzumace velkého množství zpracovaného masa, jako je boloňská, je spojena se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění, určitých typů rakoviny a dalších zdravotních problémů. Zpracované maso má také typicky vysoký obsah nasycených tuků a sodíku, což může přispět A zvyšuje riziko vzniku vysokého krevního tlaku a dalších zdravotních problémů,“ říká Richards.

Samozřejmě, na konci dne je většinou v pořádku jíst střídmě. Pokud však chcete dělat zdravá rozhodnutí a vyhnout se přibírání na váze, je nejlepší vyhnout se konzumaci boloňského masa a místo toho zvolit nezpracované maso. Wen doporučuje kuřecí nebo krůtí prsa bez kůže nebo dokonce vegetariánské možnosti, jako je tofu nebo datle. Bez ohledu na to, co si vyberete, vaše tělo vám poděkuje, když zdravě vyměníte za zpracované maso!

READ  Nejbělejší barva na světě odráží 98,1% světla. Může pomoci bojovat proti podnebí

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *