Zpět na český EPRT | Globální finanční časopis

Česká republika se rozhodla znovu připojit k EPRD. Kypr se po finanční krizi stal na konci roku 2014 jejím členským státem.

Česká republika oficiálně vyzvala k opětovnému vstupu do Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EPRD). Před patnácti lety vláda vystoupila z Nadnárodní rozvojové / investiční banky s tím, že Cesia již není střední ekonomikou – ačkoli podporovala české společnosti investující v zahraničí jako partner.

„Čeští úředníci jasně uvedli, že tato žádost o obnovení je způsobena epidemií,“ uvedl mluvčí EPRT Axel Riser. Navzdory potvrzení čísel má Česká republika strašnou třetí vlnu, která zvládla první vlnu v roce 2020 lépe než kterákoli jiná země EU. Kritici tvrdí, že vláda rychle zmírnila omezení, čímž se celkový počet obyvatel zvýšil na něco málo přes 1,6 milionu z něco málo přes 10 milionů a více než 28 400 mrtvých, což je jeden z nejhorších důsledků na světě.

Rozhodnutí České republiky znovu se připojit k EPRD Kypr se stal členským státem koncem roku 2014 po finanční krizi: Echo: Asi 700 milionů EUR od doby, kdy EPRD investovala, pomohlo při následném oživení ostrovní ekonomiky.

EPRD však zdůrazňuje, že existují velké rozdíly, včetně 15leté investiční historie banky v České republice – jako součást Československa byla země opět členem v roce 1991, zatímco Kypr se stal zcela novým členem – a velmi odlišný zvláštní mandáty pro obě země.

Riser říká, že počáteční zaměření v Čečensku bude na vyplnění finančních mezer v soukromém sektoru – oblasti, kde má EPRD značné odborné znalosti. Prioritou bude také poskytování rizikového kapitálu pro začínající podniky (často mají velké potíže s hledáním dostupných fondů) a podpora místních kapitálových trhů, aby si půjčovaly schopnost půjčovat si.

READ  Jak často pilujete nohy? Nakupující říkají, že tento pilník na nohy za 22 dolarů, vyrobený z českého skla, proměnil jejich paty a podrážky (pro důkaz máme fotografie před a po).

EPRD se pokusí zvýšit zelenou energii v Čechově, který je považován za jednu z nejlepších znečišťujících látek v Evropě. Specializací EPRD je podpora energeticky účinných projektů prostřednictvím vyhrazených úvěrových linek a zlepšování regulačního prostředí sektoru. Banka tvrdí, že bude spolupracovat s Evropskou unií a Evropskou investiční bankou na financování rozsáhlých projektů.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *