Justin Trudeau představuje „revitalizovanou“ státní pokladnu

OTTAWA – Premiér Justin Trudeau v úterý představil svou novou vládu při tiché inauguraci, během níž kanadský vůdce představil rozsáhlou agendu zaměřenou na oživení podpory své liberální strany. Po zklamáních a nepopulárních předčasných volbách v září.

Slavnostní přísahu, zastíněnou pandemickými omezeními a studenými podzimními dešti, Byla to první velká událost od sestavení nové vlády prostřednictvím voleb konaných minulý měsíc Panu Trudeauovi byla odepřena většina hlasů hledal v Dolní sněmovně.

Zahájení také přišlo v patách po hantýrce pana Trudeaua, která ho přiměla omluvit se domorodcům za vynechání nového svátku, který uznává kanadskou historii nespravedlnosti vůči nim. Chyba podkopala důvěru některých Kanaďanů v jeho osobní úsudek.

Pokud byl Trudeau znepokojen tím, že Kanaďané odmítli jeho pokus ovládnout parlament, ve svém úterním projevu to nijak nenaznačil. Poté, co zhodnotil svou novou vládu, oznámil obnovené závazky snížit emise skleníkových plynů a podporovat usmíření s původními obyvateli a také stimulovat dostupné bydlení a ekonomický růst.

„Jednou z věcí, které jsme v těchto volbách velmi jasně viděli, je to, že Kanaďané očekávají od parlamentu a této vlády velké věci,“ řekl Trudeau na tiskové konferenci. „S čerstvým a obnoveným týmem kolem mě jsem opravdu nadšený z toho, čeho budeme schopni dosáhnout.“

Šest let poté, co poprvé složil přísahu, pan Trudeau zjistil, že jeho pověst je v těchto dnech nudnější než jeho pověst. zlatý politik Milovali ho mnozí Kanaďané a velká část světa, když poprvé dovedl svou liberální stranu k drtivému vítězství v roce 2015. Neúspěch Trudeauova liberála v posledních volbách získat většinu podruhé za sebou byl jasným znamením tento.

Stejně jako mnoho pozorovatelů, Stuart Burst, přednášející politologii na Simon Fraser University v Burnaby v Britské Kolumbii, řekl, že žádná politická strana nepřišla z hlasování s tím, čím by se mohla chlubit.

„Ve skutečnosti nebyl žádný vítěz,“ řekl. „Byla tam celá parta poražených.“

Zatímco pan Trudeau posílil pozici Liberální strany o několik křesel, stále mu chybí většina v parlamentu, který je velmi podobný tomu, který byl rozpuštěn v srpnu. Mnoho analytiků však tvrdí, že pan Trudeau je navzdory zklamání z voleb v mnohem silnější pozici než dříve.

READ  Německý Covid-19: hvězdy absurdní očkovací kampaně

Jednak je nepravděpodobné, že by v dohledné době čelil dalšímu hlasování, říkají odborníci.

Kanadské zákony o financování kampaní téměř znemožňují stranám získat rychle velké sumy peněz, takže většina politických stran není ve finanční situaci, aby se v blízké budoucnosti mohla vrátit k voličům – což je krok, který by beztak uvítal jen málokdo. To platí zejména pro levý střed Nová demokratická stranaCož, stejně jako v minulém parlamentu, bude pravděpodobně hlavním spojencem pana Trudeaua při hlasování.

„Nikdo z nich nechce další volby,“ řekl Brock Jeffrey, profesor politologie na Concordia University v Montrealu, který byl poradcem dalších liberálních vůdců. Jeffrey poznamenal, že to staví opozici do slabé pozice, pokud jde o kladení požadavků výměnou za jejich podporu.

„Trudeau má čistou plachtu nejméně dva roky a může mít čtyři,“ řekla.

V úterý pan Trudeau naznačil, že využije této pozice síly, protože Kanada postupně opouští pandemii, aby prosadila otázky, které byly ústředním bodem jeho politického programu, počínaje ekonomickou obnovou, ale také včetně změny klimatu, duševního zdraví a vládních financí. Péče o děti.

Zatímco Domorodé problémy Historicky nevýznamnou politickou silou, vystoupali na vrchol národního povědomí na jaře po objevení Pohřbívání ostatků studentů Na pozemku bývalé Kamloops Indian Residential School v Britské Kolumbii. Následovalo mnoho dalších podobných objevů, oživujících bolestnou a šokující historii domorodých komunit.

Před volbami Trudeau vyhlásil státní svátek, čímž se 30. září stal Národním dnem pravdy a smíření.

Toto gesto však podkopal tím, že po volbách strávil den cestováním po celé zemi s rodinou na dovolenou u moře. Aby toho nebylo málo, jeho kancelář nereagovala na dvě žádosti od Tk’emlups te Secwepemc First Nation, sídla školy Kamloops, o účast na tamních slavnostech.

Minulý týden cestoval pan Trudeau do The First Nation, aby se omluvil na schůzi, kde byl opakovaně kritizován, i když s úctou, za načasování své dovolené.

Bylo to potřetí, co se Trudeauovy prázdninové plány změnily v politickou bolest hlavy, což upevnilo jeho názor mezi některými Kanaďany jako člena mimo dosah elity.

READ  Šéf Wagnera Jevgenij Prigožin Perec Rodina ruského ministra obrany Sergeje Šojgu

Premiér v úterý využil oznámení kabinetu také k tomu, aby se pokusil resetovat některé vládní instituce, které byly sužovány skandály, mezi nimi i armádu. Její vedení až po nejvyšší hodnost bylo v posledních měsících vystaveno několika obviněním a vyšetřováním ze sexuálního zneužívání a nevhodného chování. Prostě to stále nechápou,“ řekl začátkem tohoto měsíce viditelně frustrovaný Trudeau.

Pan Trudeau nahradil svého ministra obrany Harjita Sagana, bývalého podplukovníka kanadské armády, který bojoval v Afghánistánu, Anitou Anandovou, bývalou profesorkou práva, která byla ministryní vlády odpovědnou za úspěšný kanadský program nákupu vakcín během pandemie. Tento krok pomohl udržet genderovou vyváženost napříč vedoucími pozicemi, jak se premiér zavázal dělat od roku 2015.

Premiér také jmenoval nové vůdce, kteří budou dohlížet na jeho klimatickou agendu.

Panu Trudeauovi už je to dávno Je považován za zastánce klimatické reformyale významné snížení emisí skleníkových plynů, kterého dosáhl v mnoha částech ekonomiky, bylo z velké části vykompenzováno zvýšenou produkcí v Ropné písky v Albertě. V posledních měsících se někteří ekologové ptali, zda dělá dost pro snížení emisí.

V úterý premiér jmenoval kritika ropného průmyslu novým ministrem životního prostředí a změny klimatu a obrátil se na Stephena Gilbolta, spoluzakladatele Equateur Group, ekologické skupiny se sídlem v Quebecu, která se již dříve věnovala otázkám klimatu. V Greenpeace v Kanadě.

Guilbeault byl jednou zatčen poté, co vyšplhal na strážní věž, která se tyčí nad centrem Toronta, aby vztyčil transparent odsuzující klimatické rekordy v Kanadě a Spojených státech. Jeho jmenování může naznačovat, že Trudeau plánuje snížit svou podporu kanadskému ropnému a plynárenskému průmyslu.

Poté, co svou stranu vedl ve dvou volbách, ve kterých se objevila s menšinovou vládou, čelil pan Trudeau rostoucím otázkám o své politické budoucnosti. V úterý na otázku, zda povede liberály k dalšímu hlasování, byl pan Trudeau, který dostal dlouhé odpovědi, netypicky stručný.

Řekl: „Ano.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *