Ed Husic slibuje, že australská vláda bude financovat vědu

Ministerstvo vědy bylo v posledním desetiletí jen stěží ceněnou reklamou. Abbottova vláda Nejprve nebyl jmenován ministrem vědy. Christian Porter byl druhým ministrem vědy koalice a tuto roli převzal poté vyhozen jako žalobce.

Husk doufá, že vydrží déle. Několik jmenování naznačuje, že roli bere velmi vážně. Výzkumník a výzkumník AI profesor Elaine Broad se připojuje k jeho posádce jako a vědecký poradce Z Australské národní univerzity a dříve Sydney Morning Herald Vědecký redaktor Marcus Ström byl vybrán jako tiskový tajemník.

načítání

Husk plánuje uspořádat kulatý stůl s australskou vědeckou komunitou před vládním summitem Jobs and Skills Summit. Plánuje se také věnovat „vědecké diplomacii“ se sousedními zeměmi, jako je Malajsie, Singapur, Indonésie a Nový Zéland. Předtím večeřel se členy Akademie věd.

„Je to skutečný obchod,“ řekl Mischa Schubert, výkonný ředitel společnosti Science and Technology Australia.

Na Zemi jsou vědci opatrnější a čekají na akce, které podpoří jeho slova. Jeden řekl: „Nálada mezi mými kolegy zoufalství bez naděje se změnila v obecnou úroveň přetrvávajícího zoufalství… i když s určitou opatrnou nadějí.“

Hughes zastával několik parlamentních funkcí v široká vlna a technologie, a zdá se, že tam leží jeho zájmy. Ministr již několikrát hovořil o budování kvantového výpočetního průmyslu v Austrálii. Do konce roku plánuje zavést národní kvantitativní strategii.

Simon Devitt, partner kvantové konzultační společnosti H-Bar, uvedl, že investice do kvantové produkce na počátku 21. století vedly Austrálii k tomu, aby se stala světovou jedničkou v této oblasti.

načítání

Poté, co se sektor v minulém desetiletí rozjel, Devitt řekl: „Austrálie začala zaostávat kvůli, upřímně řečeno, nedostatečnému odhodlání předchozí vlády.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.