Nizozemec se zotavuje, aby porazil Irsko v kvalifikaci mistrovství Evropy. Polsko má potíže

Nizozemec se zotavuje, aby porazil Irsko v kvalifikaci mistrovství Evropy.  Polsko má potíže

Nizozemsko se vzpamatovalo z brzkého pokutového kopu Virgila van Dijka, porazilo Irsko 2:1 a překonalo překážku v kvalifikační kampani na mistrovství Evropy.

Van Dijk nepropásl pokutový kop kvůli hře z rohového kopu hned ve druhé minutě v Dublinu a pokutový kop vzápětí proměnil Ir Adam Idah.

Zdálo se, že irský fyzický styl v počátečních fázích vyvolal v Nizozemsku ostražitost, ale domácí tým brzy uznal pokutový kop, když brankář Gavin Bazuno srazil Denzela Dumfriese a umožnil Codymu Jacobovi skórovat z místa.

Důrazný vstup Nizozemců do druhého poločasu byl odměněn, když v 56. minutě skóroval Wout Weghorst poté, co Dumfries tečoval střelu hluboko do dráhy svého spoluhráče.

Nizozemsko a Řecko se utkají o druhé místo ve skupině B za Francií, která vede skupinu s pěti výhrami z pěti zápasů a v neděli nehrála. Nizozemsko a Řecko mají po devíti bodech poté, co Řecko v neděli porazilo Gibraltar 5:0, ale Řecko odehrálo ještě jeden zápas.

Polsko opět prohrává

Polsku hrozí, že po prohře 2:0 s vedoucí Albánií skupiny E poprvé od roku 2004 přijde o účast na mistrovství Evropy.

Góly Jasera Assanea a Merlinda Dakho, kteří skórovali jen pár sekund po odchodu z lavičky, zajistily Albánii vítězství a posunuly ji o dva body před Českou republiku do čela tabulky skupiny. Polsko je po třech porážkách v pěti zápasech čtvrté. Albánie se dosud kvalifikovala na velký turnaj pouze jednou, na mistrovství Evropy 2016.

O kvalifikaci bojuje také Moldavsko. Po výhře nad Faerskými ostrovy 1:0 se shodnou na osm bodů s Českem. Na turnaj, který se bude příští rok konat v Německu, se automaticky kvalifikují pouze dva nejlepší týmy z každé skupiny.

Dánsko jde dopředu

Gól Pierra-Emila Hojbjerga z 86. minuty zajistil Dánsku vítězství 1:0 nad Finskem a udělalo krok do kvalifikace. Čtyři nejlepší týmy ve skupině dělí jediný bod.

READ  Soupiska kanadského tréninkového kempu FIBA ​​Basketball World Cup má méně talentů NBA

Dánsko zápas kontrolovalo, ale nedokázalo prolomit finskou obranu. Jak se zápas chýlil ke konci, Finsko kleslo hluboko do vlastního pokutového území a dalo Hojbjergovi čas a prostor na hranici vápna vypálit silnou nízkou střelu, která překonala brankáře Lukáše Hradeckého.

Dánsko a Slovinsko vedou skupinu H se 13 body, jeden bod před Finskem a překvapivým rivalem Kazachstánem, který porazil Severní Irsko 1:0. Kazachstán se nikdy předtím nekvalifikoval na mistrovství Evropy nebo mistrovství světa. Slovinsko porazilo San Marino 4:0.

Pozdní vítěz

Černá Hora porazila Bulharsko 2:1 gólem Stevana Jovetiče v sedmé minutě prodloužení a vytvořila tlak na kvalifikační rivaly Maďarsko a Srbsko ve skupině G. Černá Hora hrála většinu druhého poločasu s 10 muži po červené kartě Igora Vujičiće.

Maďarsko a Srbsko jsou na čele skupiny shodně o 10 bodů poté, co Srbsko porazilo Litvu 3:1. Černá Hora má osm bodů. Maďarsko v neděli nehrálo.