Čeští dobrovolníci přebírají medaile za statečnost v Kyjevě – Brněnský deník

Čeští dobrovolníci přebírají medaile za statečnost v Kyjevě – Brněnský deník

Organizace T4U od roku 2014 pracuje na různých projektech. Fotografický kredit: Team4Ukraine, přes Facebook.

Praha 27. února (ČTK) – Deset českých dobrovolníků z Team4Ukraine (T4U) převzalo v pátek v den prvního výročí ruské invaze z rukou vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil generála Valerije Zalushného medaile za chrabrost. Informoval Radiožurnál.

Tento týden dobrovolníci dodali čtvrtou sanitku a další zdravotnický materiál do dětské nemocnice v Chersonu, která se podle prohlášení stanice dostala pod ruskou palbu.

Reklamní

Čeští dobrovolníci cvičí ukrajinské vojáky v taktické první pomoci, asistují v nemocnici v Pakmutu a nosí humanitární pomoc.

Organizace T4U pracuje na různých projektech od roku 2014. Začínala s týmem čtyř lidí.

„Teď je jich nějakých 25 a to je základ. Jsou mezi nimi bývalí vojáci, čeští váleční veteráni a bývalí policisté, kteří o zbraních a válce něco vědí,“ píše se ve zprávě s tím, že zaměstnanci T4U často pracují pod pseudonymy, aby na sebe neupozorňovali.

Team4Ukraine na svém webu uvádí, že zahrnuje podporu občanské společnosti, specializované školení odborníků z nevládního sektoru, bezpečnostních a zdravotnických složek a přímou humanitární pomoc civilistům, civilní infrastruktuře a jednotkám chránícím Ukrajinu.

Brzy po zahájení ruské invaze vyslala organizace své první konvoje s humanitární pomocí a zásobami pro obránce. Její humanitární činnost se zaměřuje především na zdravotnictví, logistiku, ochranu válkou postižených civilistů a distribuci nepotravinové pomoci.

Díky veřejné sbírce poskytla organizace sanitky, plicní ventilátory pro nemocnici v Poltavě a vybavení pro nemocnici v Chersonu a také zdravotnické potřeby a další potřeby pro sirotčinec, který pořádal vánoční oslavy pro děti postižené válkou. .

Skupina říká, že navázala různé formy spolupráce s nevládními organizacemi, policií, univerzitami a místními městskými orgány na Ukrajině, se zvláštním důrazem na východní a jihovýchodní regiony, jako jsou provincie Charkov a Cherson.

READ  Clements získal svůj první titul na Czech Masters

Na Ukrajině zřídila humanitární sklad a od českých dárců a organizací získává peníze na pomoc vojákům a civilistům.

Dne 24. února 2022 zahájilo Rusko ofenzivu proti Ukrajině pozemními a vzdušnými silami. Ruská agrese vyvolala masivní vlnu solidarity s Ukrajinou v České republice i v zahraničí. Západní vůdci invazi odsoudili a uvalili na Rusko ekonomické sankce.


https://brnodaily.com/2023/02/27/news/politics/czech-volunteers-receive-medals-of-valour-in-kyiv/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/02/Medals-Ukraine-Credit-Team4Ukraine-Facebook.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/02/Medals-Ukraine-Credit-Team4Ukraine-Facebook-150×84.jpgČTKČeská republika / SvětPolitikaČeská republika, napadla Ukrajinu, Kyjev, UkrajinaOrganizace T4U od roku 2014 pracuje na různých projektech. Foto: Team4Ukraine, přes Facebook. Praha 27. února (ČTK) – Deset českých dobrovolníků Team4Ukraine (T4U) převzalo z rukou vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny generála Valerije Zalushnyho stříbrné medaile.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *