Vanessova gólem v prodloužení zajistila Toronto Isobel Trophy; Minnesota bije

Vanessova gólem v prodloužení zajistila Toronto Isobel Trophy;  Minnesota bije

Teresa Vanessová dává gól na 4:23 v prodloužení a Isobel Trophy z hokejové ligy míří do Kanady poprvé ve své osmileté historii po nedělním vítězství Toronto Six 4:3 nad Minnesota Whitecaps.

Všech šest vyhrálo titul, když se poprvé objevilo na turnaji ve třech sezónách existence. Do finále Isobel Cupu se dostali vítězstvím ve svých posledních dvou zápasech a porazili Connecticut Whale 2-1 v semifinálové sérii nejlepších ze tří.

Vanessaová si zahrála hattrick a vytvořila si svůj vlastní gól, když Liz Schippersovou překonala do pravého rohu a vynutila si obrat. Vanessa pak sama odjela domů a vystřelila přes levé rameno brankářky Amandy Levellové, aby si zajistila prvního finalistu Isobel Cupu za to, že nefigurovala v jedné z původních čtyř sedmičlenných franšíz PHF.

Členka české ženské reprezentace Vanessová se připojila ke kapitánce Boston Pride Jillian Dempseyové a stala se tak druhou hráčkou, která vyhrála tři tituly v Isobel Cupu. Vanessová podepsala smlouvu s Torontem poté, co vyhrála mistrovský titul v každé z posledních dvou sezón s Bostonem.

Jednalo se o třetí zápas Isobel Cupu, který dosáhl prodloužení, a první od vítězství Minnesoty 2:1 nad Buffalo Beauts v roce 2019, úvodní sezóně Whitecaps. Boston také porazil Buffalo 4-3 v OT ve dvouzápasovém úvodním utkání prvního finále Isobel Cupu v roce 2016, kdy šlo o nejlepší sérii ze tří.

Toronto prodloužilo svou dominanci nad Minnesotou vítězstvím ve svém 10. zápase v řadě v sérii, která začala poté, co Whitecaps porazili všech šest 3:0 ve svém prvním zápase 23. ledna 2021.

Whitecaps neuspěli ve své snaze vyhrát svůj druhý mistrovský titul poté, co vyhráli svou inaugurační sezónu. Whitecaps se představili počtvrté ve své pětileté historii, včetně roku 2020, kdy měla Minnesota hrát s Bostonem v titulové hře, která byla zrušena kvůli pandemii COVID-19.

READ  Ve čtvrtek začíná hokejová Liga mistrů

Toronto promarnilo jednobrankové vedení, než si vynutilo prodloužení, když ve třetí třetině zbývalo 12:04, když Taylor Woods trefil volejem levou tyč.

Dominika Laskova a Brynn Wilson-Bennett zaznamenaly také šest a Eileen Choleyová zblokovala 21 střel.

Jona Albers vstřelila svůj vedoucí pátý gól v play off a zajistila Whitecaps krátké vedení 3:2, když skórovala 20 sekund do třetí třetiny. Cílem byl Albersův 16. bod v play-off v kariéře, který vyrovnal Dempseymu nejvíce v historii ligového play-off. Brock Madsen a Britten Fleming skórovali také za Minnesotu a Levell zastavil 35 střel, včetně prvních šesti, kterým čelil v prodloužení.

Poté, co skončili čtvrtí v základní části, Whitecaps dosáhli mistrovského zápasu tím, že porazili Boston ve dvou zápasech v semifinále.

Turnaj se konal v Mullett Areně ASU, která je také dočasným domovem klubu NHL Arizona Coyotes. Toto je druhý rok v řadě, kdy se Isobel Cup koná na neutrálním místě poté, co Boston v minulé sezóně obhájil titul tím, že porazil Connecticut mimo předměstí v Tampě Bay.