Nejnovější: Počet případů koronavirů v Kalifornii klesá, ale úmrtí je vysoká | Vláda a politika

Epidemie zcela nezabil prázdninového ducha – v pařížských obchodech s čokoládou a květinářstvími jsou aktivní podniky, které mohou zůstat otevřené.

ATLANTA – Případy koronavirů ve Spojených státech po zimní vlně nadále klesají.

Vědci z Univerzity Johns Hopkins tvrdí, že průměrný počet nových případů koronaviru v zemi po dobu sedmi dnů klesl v pátek poprvé od 4. listopadu pod 100 000 a v sobotu zůstal opět pod 100 000.

Sedmidenní průměr byl po většinu prosince značně nad 200 000 a v lednu dosáhl téměř 250 000, protože epidemie se znovu vrátila poté, co byla na některých místech během léta zkrotena.

Mezitím ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA Rochelle Walinsky v neděli pro CNN řekla, že pokyny CDC poskytují větší flexibilitu při otevírání škol, protože v komunitě klesá míra nemocí.

CDC zveřejnilo svůj dlouho očekávaný plán návratu studentů do tříd během páteční pandemie. Řekla, že osobní vzdělávání lze bezpečně obnovit pomocí masek, sociálních distancování a dalších strategií a očkování učitelů, i když je to důležité, není předpokladem pro znovuotevření.

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval k zintenzivnění mezinárodního úsilí o dodávání vakcín do chudých zemí a přeje si větší účast Číny a Ruska.

READ  Ajla Tomljanovic vs Garbine Muguruza, zprávy, výsledky, výsledky, Indian Wells

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *