Nejoblíbenější sporty a sportovci v ČR – Kavkadisk

Nejoblíbenější sporty a sportovci v ČR – Kavkadisk

Brno, Česká republika – Česká republika má bohatou sportovní historii trvající více než století, než se země stala nezávislým národem. Každý rok se zde objevují sportovci světové třídy, z nichž mnozí soutěží na nejvyšších úrovních soutěží.

Pojďme se podívat na nejpopulárnější sporty u nás v České republice a také na některé talentované sportovce reprezentující zemi.

Basketball

Basketbal je jedním z nejpopulárnějších sportů v mnoha evropských zemích a Česká republika není výjimkou. Řada basketbalistů u nás končí v domácích ligách, někteří v zahraničí i v zahraničních.

Česká republika má dokonce určité zastoupení v NBA od hráče Chicago Bulls, Tomáše Satoranského. V současné době je Satoranský začínajícím hráčem na pozici rozehrávače, má s Bulls roční smlouvu na 10 milionů dolarů a týmu určitě pomáhá při posilování. Jeho dovednosti, pokud jde o střelbu zvenčí, jako jsou trojky a trestné hody, stejně jako kontrola míče, pomáhají býkům podávat výkony na nejvyšší úrovni a rozhodně jim Výhodné kurzy na sázkových trzích NBA.

Hokej

Hokej je v České republice oblíbený sport a vedle fotbalu snad nejpopulárnější sport. Historie této hry sahá až do roku 1900 a je stále silná. Jejich národní liga, česká extraliga, se koná od září do dubna. Soutěží v něm 14 týmů z celé republiky, přičemž za nejlepší jsou považovány dva týmy z hlavního města Prahy. Působivě ukazuje Česká republika svou vášeň pro tento sport tím, že na každých 420 registrovaných hráčů připadá jedno hokejové kluziště.

Český hokejový talent samozřejmě zná celý svět. V NHL byly za ta léta desítky českých hráčů. Jaromír Jágr je snad nejslavnějším českým hráčem, který kdy zdobil led. Jeho rozsáhlá kariéra trvá přes 30 let, od roku 1990, kdy byl draftován týmem Pittsburgh Penguins, a ve svých 48 letech stále závodně hraje za Rytíři Kladno v české extralize. Za ta léta bylo mnoho dalších hvězdných hokejistů, jako Patrik Eliáš, Milan Hajduk nebo Václav Prospal.

READ  Výběr cen WTA 2021: Hráč roku, nováček, návrat

fotbal

Zatímco hokej je jistě spjat s historií České republiky, fotbal je také velmi populární a přitahuje velké publikum. Nejvyšší fotbalovou úrovní je zde Fortuna Liga, kde se o Český pohár každoročně utká 16 týmů. Liga byla založena v roce 1993 a přitahuje mnoho významných sponzorů a je sledována po celé zemi. Reprezentace České republiky je také velmi talentovaná a v Evropě velmi respektovaná. Přestože ještě nevyhráli mistrovství světa ve fotbale, skončili ve dvou různých letech jako vicemistryně a v roce 1976 byli mistry Evropy UEFA.

S tak působivým fotbalovým dědictvím je přirozené, že Česká republika produkuje vysoce kvalifikované a ambiciózní hráče. Konkrétně jeden hráč, záložník Pavel Nevěd, Neustále je hodnocen jako jeden z nejlepších fotbalistů všech dob. Během své kariéry hrál s několika českými a italskými týmy, zejména Juventus, v letech 2001 až 2009.

Kromě toho jsou za působivou kariéru oslavováni mimo jiné brankář Petr Čech a záložník Tomáš Rosický.

olympiáda

Čeští sportovci excelovali nejen v prvoligových sportech. Když se podíváte, během každé olympiády uvidíte Soutěží několik českých herců S nejlepšími sportovci světa. Od roku 1994, kdy Česká republika poprvé soutěžila jako samostatný národ, získala 87 medailí, z toho 24 zlatých.

Národní hokejový tým získal zlatou medaili v roce 1998, což ukazuje, že zdejší hokejový talent je síla, se kterou je třeba počítat. Také v soutěži zimních sportů získala Česká republika tři zlaté medaile v rychlobruslení, dvě v krasobruslení a řadu dalších medailí v dalších bruslařských disciplínách. Poslední zlaté medaile země získala na Zimních olympijských hrách 2018, kde Esther Ledecká vyhrála jednu v alpském lyžování a druhou ve snowboardingu.

Letní sporty přinesly zemi celkem 15 zlatých medailí. Nejúspěšnější je atletika s pěti zlatými medailemi udělenými zemi v letech 1996 až 2012. Veslování je další akcí, ve které země zaznamenala úspěch, získala čtyři zlaté medaile a celkem 14 medailí. Poslední zlatou medaili země získala v roce 2016, kdy získal zlato v judu Lukáš Krbálek.

READ  Sports Digest: Ruský soud stanovil datum odvolání Britney Grenier na 25. října

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *