Neeraj Chopra vyhrál druhý titul v Diamantové lize v Lausanne za sebou

Olympijský vítěz Neeraj Chopra si v pátek (30. června) zajistil prestižní titul v Diamantové lize podruhé za sebou hodem oštěpem do výšky 87,66 m, ale kýžená hranice 90 m indické oštěpařské hvězdě opět unikla.

Po návratu z měsíčního výpadku kvůli zranění Choprův titul-vítězný výkon v Lausanne ve stísněných podmínkách zaostával za jeho snahou o umístění v první desítce, ale i tak otiskl jeho autoritu na prestižním jednodenním setkání.

Pětadvacetiletý Chopra, který vynechal tři velké slamy kvůli svalovému napětí, které utrpěl minulý měsíc, vyhrál 5. května úvodní Diamantovou ligu v Dauhá nejlepším čtvrtým hodem kariéry 88,67 m.

Chopra, který obvykle předvádí své nejlepší výkony v prvních kolech, musel čekat až na svůj pátý pokus o vedení pole. Do konce čtvrtého kola byl na druhém místě.

Po svém vítězství Chopra řekl: „Cítil jsem se trochu nervózní, když jsem se vrátil ze zranění. Dnes v noci tu byla zima. Stále nejsem zdaleka nejlepší, ale mám pocit, že se věci zlepšují.“

Bylo zataženo, teplota během hodu oštěpem mužů dosahovala 17 stupňů Celsia a vlhkost 78 procent.

„Cítím se dobře, protože se mnou tak dobře spolupracuje. Výhra je výhra a beru ji s radostí.“

Premiér Narendra Modi byl mezi prvními, kdo blahopřál sportovnímu hrdinovi k jeho nejnovějšímu úspěchu.

Premiér Modi tweetoval: „Gratuluji @Neeraj_chopra1 k jeho brilantnosti v Lausanne Diamond League. Se svým mimořádným výkonem se ujal vedení. Jeho talent, odhodlání a neúnavné úsilí o dokonalost jsou chvályhodné.“

Chopra začal chybou a pak dosáhl 83,52 m a 85,04 m. Ve čtvrtém kole měl další chybu, než odešel s titulem vítězným hodem 87,66 m. Jeho šestý a poslední hod byl 84,15 m.

Druhý skončil Němec Julian Weber s nejlepším hodem 87,03 m, stříbrný olympijský medailista z Tokia a lídr sezóny Jakub Vadelic (SB:89,51 m) z České republiky byl třetí s rekordem 86,13 m.

READ  Soupiska kanadského tréninkového kempu FIBA ​​Basketball World Cup má méně talentů NBA

Mistr světa Anderson Peters z Grenady byl pátý s nejlepším hodem 82,23 metru.

Chopra vyhrál titul v Lausanne v srpnu loňského roku, když vyhrál svůj první titul v Diamantové lize.

O měsíc později se stal prvním šampionem indické diamantové ligy poté, co vyhrál Grand Final 2022 v Curychu.

Indická hvězda, která má osobní rekord 89,94 metru, si upevnila vedení v průběžném pořadí Diamantové ligy se 16 body, následuje Vadelich (13 bodů) a Weber (12 bodů).

Po podniku v Lausanne bude hod oštěpem mužů také součástí soupisky v Monaku 21. července a 31. srpna v Curychu před Velkým finále Diamantové ligy v americkém Eugene 16. až 17. září.

29. května vydal Chopra prohlášení o jeho infekci. Odhlásil se z FBK Games 4. června v Hengelu (Nizozemsko), Paavo Nurmi Games ve finském Turku 13. června a Ostrava Golden Treke mítinku v České republice 27. června.

Všechny tři závody byly zlaté události na IAAF World Continental Tour.

Nikdy však nevynechal soutěž Diamantové ligy, protože na následujících seznamech v Rabatu, Římě, Paříži a Oslu nebyly žádné závody v hodu oštěpem.

Ve skoku dalekém mužů skončil Ind Murali Srishankar pátý se skokem pod par 7,88 m dosaženým ve třetím kole.

24letý Srishankar, který si 9. června v Paříži vybojoval třetí místo poté, co poprvé skončil na stupních vítězů Diamantové ligy, zaběhl během mezistátního mistrovství v Bhubaneswaru dříve v kariéře 8,41 m. tento měsíc.

Lakwan Nairn z Baham, který porazil Srishankara o zlatou medaili na Hrách Commonwealthu v Birminghamu 2022, obsadil první místo se skokem ve třetím kole z 8,11 metru.

Na druhém místě se umístil řecký olympijský vítěz Miltiadis Tintoglu s výkonem 8,07 m, třetí skončil Japonec Yuki Hashioka, který skočil 7,98 m.

Vyčerpali jste limit bezplatných článků. Podpořte prosím kvalitní žurnalistiku.