Video: Vítejte v terénním testu hodnotných kol 2022 – cenově dostupné plné odpružení a hardware

Vítejte v roce 2022 PINKBIKE x BETA

Bike Value Field Test

9 úplných komentářů a hardtailů roztrhaných a roztříděných


Text napsal Mike Levy, fotografie Tom Richards

Pamatujete si, že jednou jsme recenzovali trailové kolo za 9 000 $ a byli jsme opravdu zklamaní? Chci komunikovat s Dr. WhatsApp. Ukazuje se, že když do luxusního rámu hodíte hromadu efektních dílů, konečný produkt je také efektní a pravděpodobně se neposere, což nám někdy nechává málo co říci za zbytečná klišé a lehkovážné kritiky vedení kabelů nebo řetězová vzpěra. ochrana.

Ale vytočte toto číslo pod 3 500 $ za kolo s plným odpružením nebo pod 2 100 $ a věci jsou mnohem zajímavější. Tentokrát posádka zamířila na jih do Tucsonu v Arizoně na každoroční terénní test motocyklu, který viděl devět cenově dostupných strojů proti sobě na drsných, kamenitých pouštních stezkách. Po dvou týdnech ježdění se můžeme (téměř) shodnout na tom, které kolo je nejpůsobivější, co nás nejvíc děsí a jaké množství horchaty dokáže lidské tělo zkonzumovat, než bude potřebovat seriózní lékařskou péči.

Buďme k sobě upřímní: Ocelové ocasy mohou být hodně zábavné, ale mám podezření, že většina z nás by většinu času raději jezdila na celoodpruženém kole. Nevýhodou pro některé je, že i když vám jistě mohou poskytnout více pohodlí, trakce a rychlosti než jen přední odpružení, další pohyblivé části také znamenají více peněz, hmotnosti a složitosti. To není problém, pokud jste v pořádku utrácet velké peníze, ale je to jiný příběh, pokud je váš rozpočet 3 500 $ nebo méně, jako jsme to udělali s našimi pěti celoodpruženými koly. Pak je toho hodně, o čem budeme mluvit v našich dalších recenzích.

Chcete mít horské kolo, ale nemáte moc peněz na utrácení? Zatímco celoodpružené podložky vyrobené téměř výhradně z uhlíkových vláken získávají většinu titulků, hardware poskytuje jednodušší, a proto levnější způsob, jak se dostat do jízdy. A protože neplatíte za geometrii, materiály a všechny ty náboje navíc, má často skvělé specifikace, kterým se ani cenově podobné dvouodpružené kolo nemůže přiblížit.

Ale není to jen pro levné motorkáře, protože ti, kteří nedokážou překonat sezónu ježdění bez zlomení další sady vzpěr, zničení další sady ložisek nebo vyfouknutí dalšího tlumiče, mohou mít větší štěstí – a méně času na motorce. —než Hardtail výběrová cesta.

Jak vybíráme kola?

od „Vybrat,„Co chci opravdu říct, je“Pošlete nám prosím jakékoli kolo, které máte k dispozici.„Pokud jste se někdy v posledních letech pokoušeli koupit si novou jízdu nebo dokonce jen části kola, už víte, že je pravděpodobnější, že uvíznete v Arše úmluvy než ve 12rychlostních Převodník a přehazovačka, které jste již hledali. Nicméně Kazimer nějakým způsobem pěkně mluvil o svém způsobu, jak získat pět celoodpružených kol za 3 500 $ nebo mnohem méně a čtyři hardtailová kola za 2 100 $ nebo méně.

READ  WatchOS 7.4: Funkce Apple Watch již brzy, o kterých si myslíme, že se vám budou líbit

Ano, bylo možné použít další dvě kola. Ano, některé ceny po akci vzrostly. A ano, Casimir může být docela okouzlující, když chce, ale to neznamená, že byste mu neměli říct, jak jste byli zklamaní, že nebyl schopen získat přesně takovou motorku, jakou jste chtěli – jakou chcete – mít. přezkoumáno v tomto terénním testu.

Toto je náš 10. test v terénu a nezahrnuje ani všechny cesty, které jsme s Casimirem podnikli za ta léta, než jsme pro ně vůbec měli jméno, takže v tuto chvíli máme proces testování. Není to nic složitého: udělejte si krátkou zkušební jízdu a pak dělejte další práci. Pak udělejte ještě jednu věc a ještě jednu a pak další sadu. Poté, co skončíme, zamíříme na nějaké testovací kurzy, než se vydáme na nějaké testovací kurzy poté, co se vrátíme ze zkušebních kurzů. Potom, až se vrátíme, přejdeme k několika dalším… No, chápete; Nic nepřekoná krátká, opakující se kola na trati, která vyhovuje jakémukoli typu motocyklu, na kterém jezdíme.

Toto časté testování je klíčové, protože nám umožňuje porovnávat srovnatelná kola mnohem lépe, než kdybychom na nich jezdili izolovaně, a zdůrazňuje výrazné rozdíly v geometrii, výkonu odpružení a specifikacích kol. Jen tomu neříkej přestřelka, jo?

Všechna tato kola by se tolik nepočítala, kdyby dráhy byly více než jedna raketová dráha. Ale stejně tak, i když rádi vypadáme, že víme, co děláme na našich fotkách při jízdě v mělkém terénu, žádné z těchto cenově dostupných kol není vyrobeno pro „do-or-die“ linie. Ve skutečnosti potřebují jet na sólové dráze, která odpovídá jejich záměrům, o které bych řekl, že jde o lehkou až středně dlouhou trať s nějakými pěkně drsnými věcmi, které se hodí pro dobrou míru.

A to je přesně to, co nám Tucson dal; Zvlněné stezky se směsí záludných, nízkou rychlostí stoupání a rychlých, zubatých stoupání, všechny poseté špičatými balvany a buď s veškerou nebo žádnou trakcí, abychom byli střízliví. Plachta byla většinou hladká, i když do dvou týdnů po jízdě došlo k několika nehodám, jak byste mohli očekávat, a také máme určité mechanické problémy, o kterých budeme hovořit v našich připravovaných videích s recenzemi. Jo, a v té době si Palmer musel ručně šít zadní pneumatiku Maxxis, aby se dostal z pouště před setměním, ale k příběhům ze zákulisí se dostaneme v příštím vysílání.

READ  Získejte svůj Oculus Quest repasovaný s jednoroční zárukou dnes pod 200 $

Naše testy hodnotných motocyklů v terénu se trochu liší od běžných skupinových recenzí v tom, že se méně zajímáme o používání kontrolních pneumatik k vyvážení trakce a účinnosti a méně se soustředíme na načasování našich kol. proč? Máme podezření, že pokud hledáte kolo v této cenové kategorii, pravděpodobně se budete chtít dozvědět více o tom, jak funguje, než jak to funguje poté, co jsme nainstalovali gumu za 250 $, která je mnohem lepší než jakékoli jiné pneumatiky, které přišel sklad na kole.

Jinými slovy, pokud utrácíte všechny své těžce vydělané zábavné tokeny za kolo, které stojí 3 500 $ nebo méně, na specifikacích rozhodně záleží a my tento důležitý faktor nechceme ignorovat.

Když už mluvíme o temných věcech, na načasování našich kol bude při těchto setkáních vždy záležet, protože nám to poskytuje další měřítko, o kterém můžeme porovnávat a mluvit, ale také víme, že dvousekundová mezera mezi dvěma cenově dostupnými koly rozhodně není . t znamená, že jeden je lepší než druhý. Koneckonců, možná se naše nohy ráno cítily lépe, nebo to byla možná ta horchata, co mě přimělo běžet tak rychle a shodit Kazimíra?

Nicméně, protože našich devět testovacích kol se tolik liší v geometrii, výkonu odpružení a specifikacích, nebuďte překvapeni, když uvidíte některé pozoruhodné rozdíly v rozvodovém listu. Je však na vás, kolik inventáře do těchto čísel vložíte.

Impossible Climb, (No) Aptitude Test a Huck to Flat

I když stopky nelžou, je to skutečně Impossible Climb and Huck to Flat, na kterém zakládáme naše nákupní rozhodnutí, že? Chci říct, nebyl by to test v terénu bez nějakého nesmyslného stoupání před tím, než narazíte na dno plochého palačinkového sjezdu, takže můžete očekávat, že série skončí tím, že Matt Beer pojede na všech devíti těch motorkách do něčeho hodně strmého a pak z něco hloupého.

Co tentokrát neděláme, je zkouška způsobilosti. Já vím, já vím, možná tě to rozčiluje jako mě, ale poslouchej mě; Vzhledem k hodnotě kol s různými pneumatikami a čtyřmi z nich s pevnými pneumatikami jsme si mysleli, že náš čas by mohl být lépe strávený něčím jiným, a proto bylo další stoupání nahrazeno videem, které rozebírá každou součást na všech motocyklech, které na nás udělal největší dojem. V něm budeme hovořit o levných vidlicích, pohonech, brzdách, hřídeli shazovače a dalších částech, které fungovaly nejlépe, spolu s pár věcmi, které rozhodně ne.

READ  Aplikace Zprávy a Telefon Google mohou odesílat osobní údaje společnosti Google bez souhlasu uživatele

Mike Casimer, Alicia Leggett, já a Ryan Palmer z PETA jsme strávili dva týdny v Tucsonu v Arizoně, kde jsme vyhodnocovali a porovnávali našich devět testovacích kol, přičemž jedli mexické jídlo pro každé jídlo dne, včetně oběda před obědem, druhé večeře a teplého půlnoční churros.

Testovací úkoly byly jako obvykle rozděleny mezi několik jezdců, abychom získali určitý pohled na výkon každého motocyklu; Ve většině věcí se shodneme, ale ne ve všem, a to nám umožňuje diskutovat o našich odlišných názorech stejně klidně jako dobře naladění dospělí. Ano, tak to dopadlo…

Matt Berg
Výška: 5’10″/178 cm
Hmotnost: 170 lbs / 77 kg
Poznámky: Technický redaktor, citlivý na všechno

Mike Casimer
Výška: 5’11“ / 180 cm
Hmotnost: 160 lbs / 72,6 kg
Poznámky: Ředitel redakce technologie, všimněte si vesmírného skeptika
Alicia Leggettová
Výška: 5’10″/178 cm
Hmotnost: 148 lbs / 67 kg
Poznámky: Redaktor zpráv Přesčas jako technický redaktor

Mike Levy
Výška: 5’10″/178 cm
Hmotnost: 155 lb / 70 kg
Poznámky: Technický redaktor, nejsem si jistý, jestli jsou to mimozemšťané nebo ještěrky
Ryan Palmer
Výška: 6 palců / 183 cm
Hmotnost: 200 liber / 90 kg
Poznámky: Hlavní technický redaktor v beta verzi, příliš slabý na to, aby byl arogantní

Zatímco my jsme Ryan, Casimir, Matt, Alicia a já před kamerou pro tyto testovací projekty v terénu, nás pět ani neví, jak zaostřit nebo kam film nainstalovat. Byli bychom totálně ztraceni bez našeho vyčerpaného týmu videí a fotografií – Max Barron, Tom Richards, Lear Miller – kteří se nejen postarají o to, abychom byli převážně zaostření, ale také dokázali, že vypadáme mnohem lépe, než ve skutečnosti jsme. A poté, co jsme dva týdny natáčeli, je zamkneme v jeskyni osvobození Pinkbike a krmíme je Timbity skrz malou díru ve zdi, dokud nevyjdou z druhé strany bledí, tlustí a s finálním videem série na.

Když už jsme u závěrečných videí, na kterou recenzi motorky se těšíte nejvíce? Které kolo vypadá nejméně slibně?You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.