SpaceX vypouští raketu Falcon 9, která nese satelity Starlink

SpaceX na Twitteru uvedl, že Falcon 9 vzlétl z odpalovací rampy 39 v Kennedyho vesmírném středisku NASA na Floridě kolem 6:00.

První fáze podpory mise dokončila osm letů před tímto vypuštěním.

„První fáze Falconu 9 přistála na dronu, samozřejmě tě stále miluji, abych dokončil devátý let této podpory,“ SpaceX cvrlikání.
Falcon 9 je dvoustupňová raketa ve výšce 70 metrů nebo 229 stop, podle informací poskytnutých během startu vysílání. to je Popsáno Společnost SpaceX jako „první raketa orbitální třídy schopná opětovného osvětlení“.

Asi hodinu po startu bylo rozmístěno 60 satelitů Starlink.

Starlink je soubor Satelitní internetová konstelace Jeho cílem je pokrýt planetu vysokorychlostním širokopásmovým připojením a je často propagováno jako způsob, jak propojit miliardy lidí, kterým stále chybí spolehlivý přístup k internetu.

Tato myšlenka by vyžadovala roje satelitů operujících na nízké oběžné dráze Země – v případě SpaceX vysoké asi 340 mil – aby bylo zajištěno nepřetržité pokrytí.

Kolem 1 000 satelitů Starlink Zveřejněno, SpaceX plánuje vyvinout Starlink tak, aby zahrnoval více než 40 000 satelitů. Tento pětkrát Celkový počet satelitů vypuštěných lidmi od úsvitu kosmických letů.
SpaceX má nyní přibližně Třetí Pro všechny aktivní satelity ve vesmíru.

READ  Studie zjistila, že starobylé město zničil meteorit, pravděpodobně inspirace pro biblický příběh o Sodomě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *