Švédsko, Chorvatsko a Česká republika top Davis Cup | Sportovní

Napsal Thales Azoni, sportovní spisovatel

Madrid (AFP) – Švédsko, Chorvatsko a Česká republika se brzy dostaly do vedení, když ve čtvrtek odstartoval druhý ročník finále Davisova poháru simultánními zápasy ve třech různých zemích.

Švédsko, které se poprvé představilo v přepracované týmové soutěži, vyhrálo úvodní dvouhru proti Kanadě na druhém místě z roku 2019, když Elias Ymir porazil Stephena Diaze 6-4, 6-2 v Madridu v zápase skupiny B mezi hráči seřazenými pod 170. Ymir se uzdravil po prohře 4:1 v prvním setu.

Švédsko se pokouší dostat do čtvrtfinále Davisova poháru poprvé od roku 2011. Kanada v roce 2019 prohrála finále se Španělskem.

Česká republika vedla proti Francii 1:0, když 21letý Thomas Machak porazil ve skupině C v Innsbrucku veterána Richarda Gasqueta 7:6, 6:2 (3). Pětatřicetiletý Gasquet dostal 11 es proti 143. nasazenému Machakovi na prázdném hřišti kvůli omezením koronaviru v Rakousku.

V italském Turíně šampion z roku 2018 Borna Gogo zajistil Chorvatsku vedení před 28násobným vítězem skupiny D Austrálií vítězstvím 7-6 (5) 7-5 nad 61. nasazeným Alexejem Popyrinem. Gojo na 276. místě zachránil všech pět brejkbolů, na které narazil.

Každý zápas na krytém tvrdém hřišti je nejlepší ze tří sérií, které zahrnují dva zápasy dvouhry a jednu čtyřhru. Do čtvrtfinále postoupí šest vítězů skupin plus dva druzí s nejlepšími výsledky podle skupin a zápasů.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *