Poslední exploze byly hlášeny mimo letiště v Kábulu

Třem rodinám z jižní Kalifornie, které uvízly v Afghánistánu při návštěvě příbuzných v létě, se podařilo bezpečně dostat ven, zatímco pět dalších zůstalo uvízlých v chaosu kolem hlavního letiště v zemi.

Podle Howarda Shena, mluvčího školní čtvrti Cajon Valley Union School poblíž San Diega, ve čtvrtek dvě rodiny opustily Afghánistán. Řekl, že třetí rodina odešla a ve středu se vrátila do USA.

Shen odhadoval, že v Afghánistánu zůstává pět dalších rodin ze školního okrsku, které tvoří 14 studentů a osm rodičů. Od středy, kdy Shen věřil, že v Afghánistánu bylo celkem šest rodin CVUSD, se tento počet zvýšil, přičemž konstatoval, že informace se neustále mění a vyvíjejí. Řekl, že kraj spolupracuje s kanceláří kalifornského zástupce Daryla Issy a dalšími představiteli národní bezpečnosti, aby pomohl rodinám dostat se bezpečně ven.

K odletům došlo ve čtvrtek, kdy oblast mimo letiště v Kábulu otřásly smrtící výbuchy, když se Spojené státy a další západní země předháněly v dokončení masivní evakuace svých občanů a afghánských spojenců po převzetí země Talibanem.

„Nevěříme, že by někdo z našich studentů byl při výbuchu zraněn,“ řekl Shin CNN o bombovém útoku poblíž letiště v Kábulu.

Prezident Biden ve čtvrtek slíbil pokračovat v evakuaci navzdory teroristickému útoku.

Školní čtvrť Cajon Valley Union School, která má velmi velký počet přistěhovalců a uprchlíků, převážně z Afghánistánu a Iráku, poskytne v návaznosti na nedávné události poradenskou podporu všem potřebným studentům.

„Školní skupina Cajon Valley Union School a její zaměstnanci čekají s otevřenou náručí na bezpečný návrat všech našich rodin,“ uvedl Shane v prohlášení.

Shen ve středu řekl, že se domnívá, že šest rodin CVUSD bylo v Afghánistánu, a poznamenal, že informace se mění a neustále se vyvíjejí.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.