Návštěvnost TGV podporuje české vysokorychlostní ambice

Česko aktuálně plánuje výběrová řízení na dva rychlostní silnice.

TGV vystavené v Praze.

CZECH Infrastructure Manager SŽ prosadil další fázi budování celostátní vysokorychlostní sítě s příjezdem rychlovlaku TGV do Prahy. Příjezd světově rekordního 42 let starého vlaku 26. února 1981, jedoucího rychlostí 380 km za hodinu na rychlíku Paříž-Lyon, znamená úzkou spolupráci mezi SŽ a jejich francouzskými protějšky při plánování. Vysokorychlostní sítě.

SŽ v současné době připravují dvě 350km/h tratě a plány na tratě se zvažují. Prioritou je vybudování 200 km dlouhé trasy mezi dvěma hlavními městy České republiky Prahou a Brnem. SŽ jsou v současné době otevřeny dvěma výběrovým řízením na územní plánování a průzkumy vlivů na životní prostředí pro trasu, přičemž nejmodernější rychlostní komunikace je projektována východně od Prahy.

Druhá trasa vede na sever z Prahy do Labstí nad Labem, před průjezdem tunelem k německým hranicím. Tato trať bude vybudována na základě smlouvy o spolupráci mezi SŽ a německou sítí DB Network Infrastructure Manager. Vláda německé spolkové země Sasko tuto daň silně podporuje a tlačí na německou spolkovou vládu, aby v této souvislosti investovala.

Obě trasy mají velký mezinárodní význam pro střední Evropu. Vyhrazená rychlostní silnice sníží přetížení běžné sítě. Očekává se, že vysokorychlostní síť bude otevřena všem operátorům v České republice.

Návštěva generálního ředitele SŽ, pana Jiřího Svobody, TGV zahájila novou etapu rozvoje vysokorychlostní železnice v České republice a znovu zdůraznil, že je potřeba najít financování sítě. Česká republika usiluje o financování z Evropské unie a Evropské investiční banky (EIB).

Zahájení výstavby v úseku Praha-Bezhovis-Borigani se očekává koncem roku 2025 nebo začátkem roku 2026, v úsecích u středních Čech a Brna se začne stavět v roce 2027. Počínaje rokem 2029.

READ  Mezinárodní hvězdy West Hamu nastavily šokující vítězství Euro 2020 podle nejnovějších předpovědí

„Jde o největší infrastrukturní projekt v historii samostatné České republiky a bude stát přibližně 700 miliard korun (30,2 miliardy dolarů),“ uvedl Svoboda. „Příchod balíčku TGV je znamením a způsobem, jak přiblížit proces přípravy nových daní lidem a poslat nám podrobnosti, které od nás lidé očekávají.“

Podrobné údaje o projektech vlaků po celém světě naleznete Přihlaste se k odběru IRJ Pro.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *