Nedostatek vitamínů: Nedostatek vitamínů D a K může narušovat srážení krve

Křečové žíly jsou oteklé cévy, které mají tendenci procházet pod povrchem nohy. Odhaduje se, že asi u poloviny žen a čtvrtiny mužů se s věkem rozvine určitý stupeň křečových žil, ale tento stav neznamená pouze stárnutí. Nedostatek dvou vitamínů může být také spojen s problémy s krevními cévami.

Vitamín K

Vitamin K pomáhá vytvářet různé proteiny potřebné pro srážení krve a stavbu kostí, podle Harvardské školy veřejného zdraví T. H. Chana.

Nedostatek živin tedy může vést k nedostatku správných bílkovin, aby se zabránilo nadměrnému krvácení, které představuje značná zdravotní rizika.

To je důvod, proč mnoho varovných příznaků souvisejících s nedostatkem vitaminu K zahrnuje krvácení, které může nebo nemusí být viditelné okem.

Příznaky se mohou projevovat mnoha způsoby, včetně modřin a nadměrného krvácení z rány a injekčních otvorů.

Čtěte více: Příznaky krevní sraženiny: známka kašle

Podle British Medical Journal: „Nedostatek vitaminu K2 způsobuje, že kosti jsou dlouhé a štíhlé, takže nárůst výšky napříč generacemi je způsoben špatnou výživou a nedostatkem lepší výživy.

„Nízké hladiny vitaminu K2 vedou ke kalcifikaci elastinu, která je příčinou dvojité brady, vousů a křečových žil.“

Křečové žíly by se neměly zaměňovat s pavoučími žilkami, které mohou odrážet abnormálně vysoký tlak ve velkých žilách, uvádí web Vein Health Clinics.

Podle Lloyds Pharmaceuticals je vitamín K základním minerálem, který má mnoho odrůd, včetně K1 a K2.

Zdravotní úřad vysvětluje: „Typ K1 se nachází v zelené listové zelenině, rostlinných olejích a obilných zrnech. To je hlavní dietní zdroj vitamínu K. Typ K2 se v malých množstvích vyskytuje v některých masech a fermentovaných potravinách.“

Doporučené množství vitaminu K ve stravě je 120 mcg denně pro muže a 90 mcg denně pro ženy.

Nenechte si ujít

READ  Organizace říká, že TIA je vážná, ne jen „mini-mrtvice“

Nízká hladina živin také hraje roli v riziku DVT v dolních končetinách, což je lékařský termín pro krevní sraženinu, která se vytvořila uvnitř žíly.

Tvorba sraženiny se obvykle vyskytuje hluboko v žilách v dolní části nohy, tříslech nebo pánvi a může se stát fatální, pokud se dostane do plic.

Autoři lékařské zprávy publikované v International Journal of General Medicine napsali: „Pokles v [Vitamin D] zaměření má […] Je spojena se zvýšeným rizikem žilního tromboembolismu.“

Mezi potravinové zdroje živin patří mastné ryby, červené maso, játra, vaječné žloutky a obohacené potraviny, jako jsou některé tuky a snídaňové cereálie, dodává NHS.

Každý, kdo uvažuje o užívání doplňku k nápravě nedostatku, by to měl nejprve probrat se svým lékařem, aby se eliminovala možná rizika a přínosy.

Podle New England Journal of Medicine je více než 23 000 návštěv pohotovosti ročně spojeno s nežádoucími účinky doplňků výživy.

  • Tento článek byl aktualizován z dřívější verze, což naznačuje, že nedostatek vitamínu K nese riziko krevních sraženin. Nedostatek vitaminu K narušuje mechanismy srážení krve v těle, ale snižuje srážlivost krve, čímž se zvyšuje riziko nadměrného krvácení.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *