NASENI čerpá část průmyslového a technického rozvoje | The Guardian Nigeria News

NASENI čerpá část průmyslového a technického rozvoje |  The Guardian Nigeria News

Profesor Muhammad Haruna, generální ředitel Národní agentury pro vědu, inženýrství a infrastrukturu (NASENI), uvedl, že jedinou cestou pro průmyslový a technologický rozvoj v Nigérii je závazek federální vlády k výzkumu a vývoji.

Podle Haruny, pokud vláda nebude věnovat větší pozornost a financovat výzkumné pracovníky v průmyslovém a technologickém sektoru, může ekonomika nadále zaostávat.

Včera hovořil s reportéry na polytechnice Kaduna (KADPOLY), poté, co si objednal přednášku pojmenovanou po něm, po jeho příspěvku k technologickému pokroku v zemi.

Haruna uvedl, že úroveň výzkumu a vývoje směrem k hospodářskému růstu země je na správné cestě a dodal: „Vláda věnovala náležitou pozornost rozvoji vědy a techniky obecně tím, že vyčlenila více prostředků na infrastrukturu, školení, budování kapacit. a výzkum.“

Prezident NASENI poznamenal, že výsledky vládního úsilí o výzkum a vývoj se neobjeví za dlouhou dobu, řekl: „Například moje agentura existuje 32 let. S mechanismem financování v minulosti byly plány až do současné administrativy nebyla nikdy implementována.“

Zmínil zdroje financování, mezi které patří Centrální banka Nigérie (CBN), Svěřenecký fond pro vysokoškolské vzdělávání (TETFund), Environmentální fond a Fond rozvoje ropných technologií (PTDF).

„Snahou současné vlády Česká republika na základě bilaterálních vztahů s Nigérií poskytla mnoho finančních prostředků na výzkum Nigérie k řešení různých ekonomických problémů,“ dodal.

Kromě toho, během uvádění do provozu, byla encomia naplněna Haruniným příspěvkem k technologickému vzdělávání v zemi, zejména na polytechnikách a dalších vysokých školách.

Mezi těmi, kdo ocenili Harunovo úsilí, které vedlo k tomu, že přednáškové divadlo bylo pojmenováno po něm, byli předseda KADPOLY, senátor Muhammad Muhammad; Úřadující rektor, Dr. Suleiman Omar, a národní prezident Kadbuli Alumni Association, Abada Adamu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *