BJK Cup: Polka Iga Swiatek se kvalifikuje do finále, Česká republika vede Británii

BJK Cup: Polka Iga Swiatek se kvalifikuje do finále, Česká republika vede Británii

Nová jednička Iga Swiatek dovedla Polsko poprvé do finále Billie Jean King Cupu a přidali se k němu další nováčci Itálie a Kazachstán.

Mezi další vítěze patří český národní tým – vítěz šestkrát od roku 2011 – Španělsko, Kanada a Spojené státy.

Finále se bude konat v listopadu na místě, o kterém se ještě nerozhodne.

Swiatek porazil Rumunku Andreeu Prisacariuovou 6-0 6-0 v prvním obráceném dvouhře a zajistil Polsku nezdolný postup. Vyhrála 19 zápasů v řadě, z nichž dva jsou světovou jedničkou po odchodu Ash Party do důchodu.

„Trvalo nám několik let, krok za krokem, než jsme postoupili a konečně se kvalifikovali,“ řekl Swiatek.

„Doufám, že ve finále ukážeme větší pokrok. Jsem na nás opravdu hrdý.“ Polsko nakonec vyhrálo 4:0.

Rozhodující třetí bod pro Itálii proti Francii získala Camila Giorgi v Algheru.

Giorgi porazil Harmony Tan 6-2, 6-0. Tan získal trofej poprvé od Alize Cornetové, ale Giorgi byl v dominantní náladě. Itálie vyhrála šest remíz v řadě.

„Nejsme jen šťastní, jsme v sedmém nebi,“ řekla kapitánka Itálie Tatiana Garbinová.

Francie od vítězství ve finále v roce 2019 prohrála tři zápasy v řadě.

Kazaši hostující v Německu byli v Nur-Sultanu naštvaní, když Elena Rybakina zafixovala Angelique Kerber 4-6, 6-3, 7-5. Kerberová se snažila udržet Německo při životě a v rozhodující sadě prolomila zápas na 5:3, ale Rybakina najednou předvedla svůj nejlepší tenis před drsnou podporou a vyhrála své poslední čtyři zápasy.

Kazaši vyhráli 3:1.

Češi se vzdali Británii a vyhráli v Praze 3:2.

Dočasné duo Karolína Moshová, která hrála první čtyřhru v poháru od roku 2019, a Markéta Vondrošová, která hrála první čtyřhru v poháru, porazily Harriet Dart a Katie Swan 6-1, 7-5.

Vondrošová, která se v roce 2019 dostala do finále French Open a představila se ve svém domovském klubu, začala den porážkou šampionky US Open Emmy Radočanové 6-1, 6-1.

READ  Náhled: Česká republika vs Arménie - předpověď, týmové novinky, sestavy

Raducanu si po prvním setu vzala lékařskou pauzu kvůli puchýři na pravé noze, který se zhoršil.

Dart udržel Británii v remíze svým prvním vítězstvím v poháru, když porazil 16letou českou top hráčku Lindu Frohvertovou 6-0, 5-7, 6-2 za něco málo přes dvě hodiny.
Dartová po krátké pauze vyrazila do čtyřhry, svého třetího zápasu během dvou dnů, ale Vondrošová ji předstihla ziskem všech tří českých bodů.

Španělsko postoupilo bez ztráty skupiny na hostující Holandsko na S-Hertogenbosch.

Sarah Sorribes Tormo získala druhý bod, když porazila Arantexu Ross 6-0, 6-4 ve své první obrácené dvouhře. Španělsko vyhrálo 4:0 po výhře double.

Leila Fernandezová zajistila Kanadě postup do finále už druhým rokem po sobě, když alespoň dvěma zápasy urvala třetí bod proti Lotyšsku. Fernandezová porazila Danielu Vismaneovou 6-2 6-1 a připsala si druhé vítězství ve dvouhře ve svém rodném Vancouveru.

V Asheville Asia Muhammed a Jessica Pegola porazily Lyudmila Kishinok a Diana Yastremska 7-6 (5), 6-3 v posledním zápase zúčtování a povýšily Spojené státy nad Ukrajinou 3-2.

Ukrajina vstoupila do dne 2:0 po páteční výhře ve dvouhře od Peguly a Alison Riske, ale v sobotu se tabulka rychle obrátila opačným směrem, když Yastremska porazila Pegulu 6-3 6-4, aby udržela ukrajinské naděje naživu.

Poté Katharina Zavatska ve druhém zápase porazila Shelby Rogersovou 6-3 6-4 a vyrovnala remízu s Ukrajinou, než se Spojené státy vzpamatovaly ve čtyřhře a skončily remízou.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *