Nálada české ekonomiky v červnu klesá

Nálada české ekonomiky v červnu klesá

regionu dnes

Středa 28. června 2023, 12:30

Foto: pelfophoto/Shutterstock.com

Index české ekonomické důvěry v červnu klesl na půlroční minimum, ukázaly v pondělí výsledky průzkumu Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Ekonomický sentiment v červnu klesl na 90,3 z 94,1 minulý měsíc. Index podnikatelské důvěry také v červnu oslabil na 91,0 z 95,2 v předchozím měsíci.

Index průmyslového sentimentu činil v červnu 85,2, zejména z 91,8 v předchozím měsíci. Mezitím ukazatel důvěry ve stavebnictví posílil na 103,2 z 101,4.

Údaje ukázaly, že index spotřebitelské důvěry v červnu klesl na 86,8 z 88,5 před měsícem.

V červnu agentura uvedla, že spotřebitelé se více obávají zhoršení celkové ekonomiky.

Podpořte Budapest Business Journal

Budování žurnalistického průmyslu hodného toho jména je nákladná záležitost. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží přinášet obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete věřit, pravdivé, přesné a beze strachu a přízně.

Novinové společnosti po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by se snížil jejich výkon. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany, své čtenáře.

Stejnou možnost chceme nabídnout i našim čtenářům. Chceme vás pozvat, abyste nám pomohli dodávat kvalitní obchodní časopis, který potřebujete. Stiskněte naše tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete posílat své příspěvky.

READ  Dům na trávě od RO_AR Bridges "Urban and Natural".

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *