Mužský fotbalový tým č. 14 UNC propadá na č. 4 Wake Forest se skóre 1-0

WINSTON-SALEM, NC – 14. mužský fotbalový tým Severní Karolíny (6-2-4, 1-2-3 ACC) rozšířil č. 4 Wake Forest (10-1-3, 4-1-1 ACC), který … Neporaženi doma v této sezóně se sobotní prohrou 1:0 na Spree Stadium. Tar Heels nedokázali porazit Demon Deacons v základní části od doby, kdy tým porazili v roce 2011.

Tar Heels nedokázali v úvodních minutách hry předvést žádnou kontrolu nad míčem, což umožnilo Deacons mnoho příležitostí ovládnout obě zóny hřiště po většinu prvního poločasu. Brankář druhého ročníku UNC v červené košili Andrew Cordes byl předčasně napaden agresivitou v útočné třetině při střele záložníka Wake Forest Coopera Flaxe.

Cordes dokázal zblokovat nízkou střelu levačkou a nechal si tak příležitost vstřelit první gól v zápase. Ve 20. minutě byla převaha Deacons zpochybněna poté, co razantní střela vystudovaného útočníka Martina Visiana bezvýsledně trefila horní břevno.

Tento zlom ve hře byl spojen s další sekvencí Tar Heel, vedenou rozestavením, které zablokoval juniorský záložník Andrew Cheek a přinutil brankáře Wake Forest Trace Alvina rychle jednat s rozhodujícím zákrokem.

Od této chvíle mohly oba týmy ve zbytku poločasu hrát více ofenzivně. Tar Heels se snažili zabránit Deaconově gólu, dokud nezazněl bzučák, takže prvních 45 minut zůstalo bez skóre. Přestože Wake Forest kontroloval míč na začátku prvního poločasu, North Carolina srovnává míč do držení míče a končí 46 procent držení míče oproti 54 procentům týmu Wake.

North Carolina State držel plyn v chodu do poslední třetiny, ale ukázalo se, že to nestačí k zastavení útočníka Deacons Roalda Mitchella, který v úvodních minutách druhého poločasu vstřelil gól a dal zápasu první bod. Od té chvíle už ani jeden z týmů nebyl schopen získat body navíc, přestože v přímém souboji pokračovaly agresivní útočné projevy. Tento výsledek přinesl Tar Heels jejich druhou prohru v sezóně, protože Deacons dokončili hru se skóre 1-0.