Na opětovné otevření si české obchody budou muset počkat další týden

Ministr průmyslu Karel Hawlisek ve čtvrtek uvedl, že všechny české maloobchodní prodejny se znovu otevřou od 10. května, o týden později, než byl původní cíl vlády, a že sazba případů Covit-19 nebyla snížena tak rychle, jak se očekávalo.

Když se znovu otevřou kadeřnictví, další služby a některá lázně – vláda chtěla do další fáze zahrnout veškerý maloobchodní prodej, aby se usnadnilo zamykání 3. května – ale když míra infekce poklesne, cíl je více než 100 na 100 sedmidenní populace. Středoevropská země, která byla těžce zasažena pandemií COVID-19 a má jednu z nejvyšších úmrtností na obyvatele na světě, začala letos poprvé s postupným ukončováním kontrol.

V pondělí se studenti 6. – 9. Ročníku budou střídavě vracet do učeben v oblastech, které jsou menší než velikost země, zatímco studenti z jiných regionů se vrátí 10. května. V dubnu se vrátili žáci prvního až pátého ročníku.

Vláda od října nadále uzavírá nepodstatný maloobchod, restaurace a zábavu, s výjimkou krátkého opětovného otevření v prosinci, které bylo rychle zrušeno, když byly případy COVID-19 opět na vzestupu. V té době však továrny nadále fungovaly, což ekonomice poskytovalo určité matrace.

Od začátku ohniska v březnu 2020 hlásilo 10,7 milionu zemí celkem 1,63 milionu epidemií a více než 29 000 úmrtí. Ministerstvo zdravotnictví ve středu zaregistrovalo 2 483 nových případů, což překročilo sedmidenní denní průměr 12 000 pro březnové a lednové špičky.

Vláda usiluje o pokles případů ze 100 000 na 100 za sedm dní. Ve čtvrtek to bylo 146, oproti 177 před týdnem. Pokud klesne na 75, může dojít k dalším relaxacím, jako je otevření restauračních teras nebo hotelů.

(Tento příběh nebyl editován zaměstnanci Devtiscourse, byl vytvořen automaticky z integrovaného zdroje.)

READ  V České republice nalezena 1000 let stará brusle

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *