Firefox vydal zásadní aktualizaci pro Mac / iOS s aktualizovaným designem

Mozilla dnes oficiálně představila Firefox 89 pro Mac, Windows a Linux, přičemž změny se týkaly i nejnovějších verzí iOS a Android. Tato aktualizace přináší Firefoxu nový design, jednodušší používání karet, zjednodušený panel nástrojů, vylepšené prostředí iOS a další.

Firefox podrobně popsal velkou aktualizaci v souboru Blogový příspěvek Dnes:

V dnešní hlavní verzi má Firefox nový svěží design, který vás rychle a bez rozptýlení zavede tam, kde surfujete po internetu. A protože všichni mluvíme o ochraně osobních údajů, rozšiřujeme také integrovanou ochranu soukromí prohlížeče Firefox, takže se budete cítit bezpečně a svobodně, abyste byli online díky menšímu počtu očí, které vás sledují po celém webu.

Chcete-li opravit design, Firefox poslouchal zpětnou vazbu od uživatelů a studoval, jak lidé ve skutečnosti používají své prohlížeče k vylepšení zážitku pro plynulejší zážitek.

Všichni jsme se zmocnili rozptýlení, kliknutí navíc a plýtvání časem. Výsledný nový design je jednoduchý, moderní, rychlý a přináší krásný zážitek, který podporuje to, co lidé ve Firefoxu dělají nejvíce.

Od počítačů Mac, iPhone a iPad a dalších platforem Firefox popisuje nový design jako „jasný a vzkvétající“ se zcela novou sadou ikon a „jasnou“ typografií, která působí moderním dojmem.

Mezi další velké změny patří nový panel nástrojů a nabídky:

Panel nástrojů je přirozeně místem, kde začíná každá návštěva webu. Zde zadáte adresu URL, abyste se dostali někam online. Po obsahu webové stránky je to to, co ve Firefoxu nejvíce hledáte. Nový panel nástrojů je efektivnější a přehlednější, takže můžete snadno přistupovat k dobrým věcem.

Nabídky jsou místem, kde žijí hlavní akce a příkazy prohlížeče Firefox. Kombinovali jsme další nabídky, abychom snížili nepořádek a ještě více usnadnili nabídku tří pruhů v pravém horním rohu nebo kliknutím pravým tlačítkem myši je aktivovat na obrazovce počítače. Nový vzhled byl reorganizován a naše nabídky se zjednodušily, aby bylo možné rychle provádět ty nejlepší akce.

Firefox také zjistil, že více než 50% uživatelů mělo vždy otevřeno více než 4 karty, a to využil jako pomůcku při přepracování karet.

READ  Šéf Nintendo říká, že přechod je v polovině své životnosti, ale s posunem vpřed mohou udělat „hodně“

Karty byly přepracovány, takže jsou nyní jemně zakřivené a plovoucí nad panelem nástrojů. Je to vzrušující změna, která slouží také jako připomínka, že karty nejsou statické. Získejte tyto karty, přesuňte je kolem a uspořádejte je, jak chcete. Karty také dostaly záři, aby byly jasnější, když jsou aktivní.

Hlavní aktualizace Firefoxu pro iPadOS

Pokud jde o iPhone a iPad, Mozilla to říká Nový Firefox فاير Vylepšeno bylo konkrétně „Klíčové akce nyní vyžadují méně kroků k rychlejšímu vyhledávání karet, navigaci a prohlížení“.

Firefox 89 pro Mac (také Windows / Linux) je k dispozici jako soubor Zdarma ke stažení zdeS novým sestavením iOS / iPadOS verze 34 الإصدار K dispozici zdarma v App Store.

Rychle se podívejte na nové funkce v propagačním videu níže:

FTC: K výdělku používáme přidružené odkazy. Více.


Podívejte se na 9to5Mac na YouTube pro další novinky Apple:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.