Objev mimo tento svět v Antarktidě

Objev mimo tento svět v Antarktidě

Vědci tvrdí, že našli vesmírný kámen z dávných dob v Antarktidě – extrémně vzácný meteorit, který obsahuje některé z nejstarších materiálů ve sluneční soustavě.

Maria Valdez, výzkumnice v Chicagském Field Museum, řekla Chicago Tribune.

17 liber meteorByl objeven 5. ledna mezinárodním týmem na konci 11denní expedice.

Neobvyklá hornina, která obsahuje materiál z doby před miliardami let, je jedním z největších meteoritů, jaké kdy byly na kontinentu nalezeny, a pravděpodobně pochází z hlavního pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Informoval o tom The Independent.

„Abychom uvedli velikost meteoritů v perspektivě, ze 45 000 meteoritů získaných z Antarktidy za poslední století je pouze 100 takové velikosti nebo větší,“ uvedlo Chicago Field Museum, které bylo součástí expedice.

Výzkumníci na sněžných skútrech strávili větší část dvou týdnů pročesáváním ledových polí pro meteority, když učinili překvapivý objev, právě když se chystali ukončit svůj průzkum, uvádí Tribune.


Výzkumníci oslavují svůj objev mimo tento svět.
S laskavým svolením Maria Valdes/SWNS

    Zblízka vzácné vesmírné skály.
Detail vzácného vesmírného kamene.
S laskavým svolením Maria Valdes/SWNS

Zpočátku váhali s oslavou, řekl Valdez, „protože jsme věděli, že pokud najdeme meteor, je to skutečně mateřský uzel. Poslední den, poslední hodina.“

Tým nabyl přesvědčení, že skutečně nalezl vzácný vesmírný kámen, když členové zjistili, že je „veliký asi jako bowlingová koule, ale dvakrát těžší než bowlingová koule,“ řekl Valdez listu.

Skála má to, co Valdes popsal jako „fúzní kůru“ – skelnou vnější vrstvu, která se při vstupu do atmosféry mírně roztavila. Byl také opotřebovaný, což je známkou toho, že byl na Zemi po mnoho věků.

Meteorit byl odeslán do Královského belgického institutu přírodních věd v Belgii k chemické analýze.

„Všechny meteority mají co říci o vývoji Země,“ řekl Valdez. „Na velikosti nezáleží, pokud jde o meteority, a dokonce i malé mikrometeority mohou být vědecky neuvěřitelně cenné.“

READ  Byla nalezena vzácná planeta dvakrát větší než Země, kterou by mohl zcela pokrýt oceán

Obrázek jejich stanů v ledovém poli
Vědci ze Spojených států, Belgie a Švýcarska strávili 11 dní pročesáváním ledového kontinentu při hledání vesmírných kamenů.
S laskavým svolením Maria Valdes/SWNS

The Independent uvedl, že většina ze 45 000 meteoritů nalezených v Antarktidě za poslední století vážila jen několik gramů.

Objev přišel měsíce po úspěchu NASA Zničil asteroid o průměru 530 stop V testovacím provozu s cílem připravit se na možnost dopadu masivní vesmírné skály a ohrožující Zemi, jako je 6,2 míle široký asteroid, o kterém se vědci domnívají, že je vymazány dinosauři před miliony let.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *