Monte Carlo Masters: Novak Djokovič porazil Lorenza Musettiho v osmifinále | Novinky z tenisu

Monte Carlo Masters: Novak Djokovič porazil Lorenza Musettiho v osmifinále |  Novinky z tenisu

Novak Djokovič se vzdal 1 setu a vedení 4-2 a prohrál 4-6 7-5 6-4 v utkání v Monaku, kde přestalo pršet; Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion hrál svůj první turnaj od začátku března poté, co vynechal dvě akce ve Spojených státech kvůli pravidlům očkování proti Covid-19.

20:19, Spojené království, čtvrtek 13. dubna 2023

Světová jednička Novak Djokovič vypadl z Rolex Monte Carlo Masters šokující porážkou v posledních 16 letech s Italem Lorenzem Musettim.

Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion se vzdal vedení o jeden set 4-2 a prohrál 4-6 7-5 6-4 v utkání v Monaku, kde přestalo pršet.

Poté, co si zajistil úvodní zápas, Djokovič se snažil najít svou nejlepší formu ve větrných podmínkách Court Rainier III.

Pětatřicetiletý hráč sedmkrát shodil podání, než mokré počasí donutilo hráče ve třetím zápase rozhodujícího setu 1:1.

Po obnovení hry zůstal nerozhodný stav na podání až do sedmé směny, kdy 21letý Musetti zajistil, co se ukázalo jako rozhodující přestávka.

Nejlepší nasazený Djokovič, který vyhrál turnaj v letech 2013 a 2015, držel tři mečboly, než nakonec podlehl porážce se světovou 21. v napínavém zápase, který trval dvě hodiny a 54 minut.

Podle atptour.com: „Je pro mě těžké nebrečet,“ řekl Musetti.

„Je to emocionální vítězství, protože to byl opravdu dlouhý zápas. Trval tři hodiny a byl přerušen kvůli dešti. Podmínky nebyly jednoduché, protože foukal vítr a byla trochu zima – ne tak, jak jsme byli zvyklí hrát v posledních dnech.

„Jsem na sebe opravdu hrdý. Bojuji, abych nebrečel, protože je to pro mě sen. Novakovy údery jsou pro mě skvělá věc.“

Odměnou Musettiho za první vítězství v kariéře nad Srbem byla čtvrtfinálová konfrontace s krajanem Jannikem Sinnerem.

Sinner se ve čtvrtek vrátil k porážce Poláka Huberta Hurkacze 3-6, 7-6(6), 6-1.

READ  Jako Team USA se řadí mezi celosvětové favority Baseball Classic 2023

Mezitím šampion Stefanos Tsitsipas, který usiluje o třetí titul v řadě v Monte Carlu, porazil Chilana Nicolase Jarryho 6-3, 6-4.

Druhý nasazený Řek se ve čtvrtfinále střetne s Taylorem Fritzem poté, co Američan vyhrál 4-6, 6-4, 6-1 nad Čechem Jiřím Leskou.

Světová čtyřka Casper Ruud – šampion French Open 2022 a finalista US Open – utrpěl vyřazení Němcem Janem-Lennardem Struffem, když prohrál 6:1, 7:6 (6).

Jinde, Dán Holger Rohn rychle vyhrál nad zraněným vicemistrem Wimbledonu 2021 Matteem Berrettinim, zatímco Andrei Rublev porazil svého ruského kolegu Karena Chačanova 7-6 (4) 6-2.