Rostoucí ceny ropy spolu se zablokováním Suezského kanálu podporovaly obavy z dodávek

Ankara

Ceny ropy v pátek vzrostly, protože záchranné úsilí k plavbě kontejnerové lodi uvízlé v Suezském průplavu mohlo trvat týdny, což zpozdilo průjezd asi 40 tankerů na ropu a LNG, aby mohly dodávat ropu na trh.

Brent crude, mezinárodní benchmark, se obchodoval za 62,64 USD za barel v 0628 GMT, což je nárůst o 1,11%, po uzavření čtvrtek na 61,95 USD za barel.

Americký index West West Intermediate Index (WTI) byl současně na 59,33 USD za barel, po ukončení předchozí relace na 58,56 $ za barel vzrostl o 1,31%.

Dnes ve čtvrtek orgán Suezského kanálu obnovil úsilí o osvobození kontejnerové lodi, která je od úterý uváznutá v Suezském průplavu. Loď, Evergreen, najela na mělčinu a lodě se nahromadily v kanálu.

Suezský průplav je jedním z nejdůležitějších kanálů a průlivů na světě, nejkratší přepravní cestou mezi Evropou a Asií a jedním z hlavních zdrojů cizí měny pro Egypt. Vzhledem k tomu, že záchranné práce v kanálu pokračují, úřady tvrdí, že uvolnění lodi může trvat dny až týdny, což vyvolává obavy z výrazného zpoždění dodávek ropy.

Mezitím ceny také podpořila očekávání, že OPEC + zachová svůj konzervativní přístup k produkci s ohledem na nedávné poklesy cen ropy z karantén pro nový koronavirus a přísnější cestovní omezení v celé Evropě. OPEC + se má sejít 1. dubna, aby zvážil snížení produkce v květnu.

Nárůst počtu případů COVID-19 v Německu, Francii, Itálii, Spojeném království, Dánsku, Řecku, České republice, Španělsku, Belgii, Portugalsku, Nizozemsku a Irsku však následuje obnovení omezení a blokování, nadále omezuje vzestupný cenový trend.

Ve čtvrtek předseda Evropské komise varoval, že Evropská unie stojí na začátku třetí vlny pandemie COVID-19.

„Jsme na začátku třetí vlny v Evropě a v mnoha evropských členských státech se infekce opět zvyšuje, a to hlavně díky alternativě B117,“ uvedla Ursula von der Leyen.

READ  10 nejbezpečnějších zemí na světě k návštěvě

Web Anadolu Agency obsahuje pouze část zpravodajských článků zaslaných předplatitelům systému AA News Broadcasting System (HAS). Kontaktujte nás ohledně možností předplatného.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *