Rostoucí ceny ropy spolu se zablokováním Suezského kanálu podporovaly obavy z dodávek

Ankara

Ceny ropy v pátek vzrostly, protože záchranné úsilí k plavbě kontejnerové lodi uvízlé v Suezském průplavu mohlo trvat týdny, což zpozdilo průjezd asi 40 tankerů na ropu a LNG, aby mohly dodávat ropu na trh.

Brent crude, mezinárodní benchmark, se obchodoval za 62,64 USD za barel v 0628 GMT, což je nárůst o 1,11%, po uzavření čtvrtek na 61,95 USD za barel.

Americký index West West Intermediate Index (WTI) byl současně na 59,33 USD za barel, po ukončení předchozí relace na 58,56 $ za barel vzrostl o 1,31%.

Dnes ve čtvrtek orgán Suezského kanálu obnovil úsilí o osvobození kontejnerové lodi, která je od úterý uváznutá v Suezském průplavu. Loď, Evergreen, najela na mělčinu a lodě se nahromadily v kanálu.

Suezský průplav je jedním z nejdůležitějších kanálů a průlivů na světě, nejkratší přepravní cestou mezi Evropou a Asií a jedním z hlavních zdrojů cizí měny pro Egypt. Vzhledem k tomu, že záchranné práce v kanálu pokračují, úřady tvrdí, že uvolnění lodi může trvat dny až týdny, což vyvolává obavy z výrazného zpoždění dodávek ropy.

Mezitím ceny také podpořila očekávání, že OPEC + zachová svůj konzervativní přístup k produkci s ohledem na nedávné poklesy cen ropy z karantén pro nový koronavirus a přísnější cestovní omezení v celé Evropě. OPEC + se má sejít 1. dubna, aby zvážil snížení produkce v květnu.

Nárůst počtu případů COVID-19 v Německu, Francii, Itálii, Spojeném království, Dánsku, Řecku, České republice, Španělsku, Belgii, Portugalsku, Nizozemsku a Irsku však následuje obnovení omezení a blokování, nadále omezuje vzestupný cenový trend.

Ve čtvrtek předseda Evropské komise varoval, že Evropská unie stojí na začátku třetí vlny pandemie COVID-19.

„Jsme na začátku třetí vlny v Evropě a v mnoha evropských členských státech se infekce opět zvyšuje, a to hlavně díky alternativě B117,“ uvedla Ursula von der Leyen.

READ  Společnosti Fintech a nevládní organizace zahajují nový tlak na bezuhlíkové kryptoměny

Web Anadolu Agency obsahuje pouze část zpravodajských článků zaslaných předplatitelům systému AA News Broadcasting System (HAS). Kontaktujte nás ohledně možností předplatného.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *