Mistrovství světa IIHF žen 2024 Rekapitulace dne 1: USA, Česká republika, Švédsko Impress

Mistrovství světa žen v ledním hokeji 2024 začalo ve středu, dva favorité skupiny zahájili kolo na pravé noze.

Podívejme se, co se stalo ve středu:

Skupina A

Brentley hraje silně, ale Amerika stále vítězí

Díky silnému brankářskému výkonu vyhrál hostitelský stát jen o pár gólů, když USA porazily Švýcarsko 3:0.

Američané podle očekávání vylétli z brány, když v úvodní třetině přehráli Švýcary 14:4. Díky skvělým zákrokům Andrey Brentleyové však hra zůstala bez skóre 20 minut.

To se však o dvě minuty později změnilo, když bodový nástřel Haley Winnové zachytila ​​Brentleyová při svém prvním gólu v americké seniorské reprezentaci.

Tlak USA pokračoval během prostřední sloky, když tým zakončil 21 střelami na branku. Horní lajna se konečně dostala na palubovku, když Kendall Coyne Schofield vstřelil svůj první mezinárodní gól od mistrovství světa v roce 2022 a poslal USA dva na třetí místo.

S malým náskokem daly USA nohu na plyn jako třetí. Kapitánka Hilary Knightová dala gól Kayle Barnesové na gól z přesilovky a Winn vstřelila svůj druhý gól v utkání, aby zakončila kádr.

Knight vypadal, jako by vstřelil svůj druhý gól těsně před Wynnovým druhým součtem, ale puk tak úplně nepřešel brankovou čáru a branka byla převrácena.

USA porazily Švýcary 55:11, přičemž Brentley předvedl 51 zákroků. Pro švýcarského atleta byl snadnou volbou.

Erin Frankel byla nucena udělat dva klíčové zákroky v první třetině švýcarskou kapitánkou Laurou Stalterovou, což by dalo zápasu úplně jiný pocit. Síťový hráč PWHL Boston musel předvést jen 11 zákroků v shutoutu.

Knight vedl USA s gólem a dvěma asistencemi, zatímco Coyne Schofield měl dva body.

USA mají ve čtvrtek volno, než v pátek hostují Českou republiku. V pátek je zpět v akci i Švýcarsko, které se utká s Kanadou.

READ  Centralizované ligové řešení k odstranění mezery v ženském hokeji

Česko udává tón vítězstvím

Se zdravým mixem seniorských a dorosteneckých talentů odstartovalo Česko svůj turnaj proti jiné světové velmoci solidním nasazením a porazilo Finsko 4:0.

Byla to velmi vyrovnaná první třetina, protože Finsko mělo na začátku zápasu dvě dobré šance. Češi začali hru pomalu přebírat a ve druhé třetině přetáhli hru na Finsko. Česko prorazilo gólem 17leté Adely Sabovalivové po dvou výborných zákrokech finské Sunny Aholy.

Později dobré bránění Terezy Radové vedlo ke krásnému gólu Kláry Himlarové, kterým dala Češka dvě branky.

Ve třetí třetině si Češi odsedli, což dalo Finsku prostor k ofenzivě. Klára Beslarová však nedovolila Suomi vrátit se, když zastavila všech 10 ran, kterým čelila, a ve hře skončila s 21 jízdami.

Česko dokázalo pečetit brankami do prázdné branky Natálie Milinkové a Terezy Blosové.

Češi prokázali, že mají výrazně větší hloubku než Finové a jsou brzkou hrozbou pro další medaili.

Klára Himlarová byla nejlepší střelkyní Česka s gólem a dvěma asistencemi. Mužem zápasu Finska byl vyhlášen Ahola s 29 zákroky.

Finsko je zpět ve čtvrtek, kde se utká s mocnými Kanaďany, zatímco Česká republika má volno, aby se připravila na Američany.

Skupina B

Švédsko dominuje, ale neporazilo Dánsko

Ve hře, kde měli hru pod kontrolou favorité skupiny B, byl skvělý výkon dánského bloggera zajímavý, protože Švédsko zahájilo turnaj výhrou 3:1.

V úvodních dvaceti minutách hrálo Dánsko velmi zodpovědně ve vlastním pásmu. Obrana ucpala slot a nedovolila Švédovi příliš mnoho šancí stupně A.

To se změnilo ve druhé třetině, kdy útočný útok Švédska začal zvedat hru a donutil Dány bojovat o udržení se nad vodou. Švédsko porazilo Dánsko 20:0 v prostřední sloce a konečně prolomilo patovou situaci v polovině hokejového zápasu, když Felicia Gienkiewicz vstřelila první gól turnaje.

READ  Apartmán Karlovy Vary, Česká republika

Dobré nastavení od Hildy Svenssonové umožnilo Leně Ljungboll zatlouct jednorázovku a zajistilo Švédsku vedení 2:0 mířící do třetího zápasu.

Švédsko se trochu víc pojistilo, když už ve třetí minutě našla síť Josephine Bouwengová, ale o pár životních momentů později zajiskřilo Dánsko. Nicolin Jensen využil chybné hry švédské netminderky Emmy Soderbergové a dostal Dánsko na šachovnici, ale bylo to příliš málo, příliš pozdě.

Emma-Sophie Nordstromová byla vyhlášena dánskou hráčkou zápasu. Síťový hlídač ze St. Lawrence udělal vše, co mohl, aby dal svému týmu šanci a zastavil 36 z 39 střel, kterým čelil.

Maja Nylon Perssonová byla švédským mužem zápasu, zaznamenala asistenci a dokončila nejvíce minut ze všech obránců svého týmu.

Soderberg vyhrál pro Švédsko, i když brankář PWHL Boston musel předvést jen čtyři zákroky.

Dánsko se vrací do akce ve čtvrtek proti Německu, které hraje svůj první zápas. Švédsko má den volna, než se v pátek střetne s Čínou.

tři hvězdičky

1. Haley Wynn, T, USA: Rodák z New Yorku se ve středu objevil ve svém rodném státě, vedl Američana dvěma góly proti Švýcarsku. Inscenace Clarkson hraje ve svém druhém Women's World.
  2. Adéla Sabovalijevová, F, Česko: Gól a asistence 17letého mladíka pomohly Čechům porazit Finsko. Na svůj věk hraje s větší rozvahou a rozhledem než mnoho hráčů v Evropě.
  3. Andrea Brandli, G, Švýcarsko: Říkejte tomu ubohý výběr, ale výkon brankáře MoDo vedl k tomu, že Švýcarsko prohrálo s Američany o čtyři. Jestli má Švýcar nějakou naději na medaili, tak kvůli němu.