Anglie předstihla Ukrajinu a poprvé po 25 letech se dostala do semifinále mistrovství Evropy

Bylo to teprve potřetí, co Anglie vyhrála vyřazovací zápas na Euru, ale góly na začátku každého poločasu pomohly uklidnit případné napětí.

Harry Kane ve čtvrté minutě pobídl přihrávku Raheema Sterlinga, aby jim do cesty postavil Anglii.

Sterling byl pravděpodobně nejlepším hráčem Anglie během Eura 2020 a Jadon Sancho debutoval na turnaji a Ukrajina se snažila vyrovnat se s rychlostí a vynalézavostí týmu Garetha Southgatea.

Anglie neinkasovala v pěti zápasech během Eura 2020 gól, protože největší šance Ukrajiny měla Roman Yarmčuk, kterému v prvním poločase kopnul Jordan Pickford.

Na začátku druhého poločasu prokopl Harry Maguire přímý kop Luka Shawa kolem ukrajinského brankáře Herheyho Buchana a zvýšil na 2:0.

Brzy, Kane vstřelil třetí gól pro Anglii, s Shaw poskytuje asistenci ještě jednou.

Tento bleskový útok dvěma góly v prvních pěti minutách druhého poločasu dal Anglii zcela pod kontrolu zápas.

Buchan bravurně zachránil Kaneův míč a upřel anglickému kapitánovi hattrick, ale rohový kop zařídil další hlavičkou Jordan Henderson. To byl vůbec první Hendersonův gól za Anglii.

Jak hodiny odbíjely, anglickí fanoušci skandovali fotbal jako ‚come home‘, sbor ‚Three Lions‘, schválenou hymnu pro fanoušky týmu.

Před třemi lety se Anglie dostala do semifinále mistrovství světa, ale navzdory jejich vedení prohrála 2:1 s Chorvatskem a v roce 2019 prohrála v Lize národů 3:1 s Nizozemskem. Naposledy se Anglie dostala do finále velkého mezinárodního turnaje v roce 1966.

„Myslím, že se stále znovu propadá do semifinále – tři za tři roky,“ řekl Southgate BBC.

„Chceme jít o dva kroky napřed. Vím, co se bude dít doma. Je skvělé vidět všechny v sobotu večer s pivem v ruce. Měli by si to užít. Pro všechny to byl dlouhý rok. Dvě show přinesly tolik štěstí pro lidi.“

READ  Český ministr zahraničí přišel o zaměstnání poté, co byl vyzván vůdcem strany, zprávy ze světa

„Hráči byli fantastickí,“ dodal Southgate. „Hrát stejně dobře jako oni ve hře se spoustou odpočinku bylo působivé. Duch ve skupině je obrovský.“

Anglie se nyní utká s Dánskem, které v sobotu dříve porazilo Česko, a Southgateův tým bude mít doma výhodu se středečním semifinálovým zápasem na stadionu Wembley v Londýně.

Jordan Henderson slaví s Jadonem Sanchem, Masonem Mountem a Harrym Kanem po vstřelení čtvrtého gólu Anglie.

Semifinále a finále bude hostit Wembley

Zdá se, že poté, co Dánsko prohrálo své první dva zápasy na Euru 2020, vyhrálo svůj třetí zápas v řadě o postup do semifinále poté, co porazilo Čechy v ázerbájdžánské metropoli Baku.

Hlavička Thomase Delaneyho a trefa Kaspera Dolberga v prvním poločase zajistily Dánsku kontrolu nad sobotním čtvrtfinále.

Češi byli po prvním poločase jiným týmem a chytrý gól Patrika Schicka – jeho pátý gól na Euru 2020 – byl zárukou, že se Dánsko dopracuje k vítězství 2:1.

Thomas Delaney vstřelil první gól Dánska hlavičkou z rohového kopu.
Kasper Dolberg zakončil plynulý pohyb a skóroval Dány  Druhý gól.
Po šokujícím zhroucení Christiana Eriksena a emocionální reakci jeho týmových kolegů udělalo Dánsko šťastný příběh na Euru 2020 tím, že se kvalifikovalo do vyřazovacích bojů.

Po porážkách s Finskem a Belgií v jejich prvních dvou zápasech skupinové fáze to vypadalo nepravděpodobně, ale výhry 4:1 nad Ruskem a Finskem 2:0 proti Belgii jim zajistily místo v osmifinále.

Dánové pak zaznamenali působivou výhru 4:0 nad Walesem, aby předznamenali jeho příchod v závěrečných fázích Euro 2020.

Patrik Čech vstřelil svůj pátý gól na Euru 2020 a oživil tak českou reprezentaci & # 39;  naděje.

Hráči Dánska hovořili o emocionální ztrátě, kterou si vyžádalo dohrání Eriksenova zápasu téhož odpoledne, přičemž několik členů týmu UEFA kritizovalo UEFA za to, že jim nedovolila hrát zápas další den.

Vzhledem k impozantní duševní síle této skupiny si dánskí fanoušci možná již dovolili začít snít o opakování Eura 92, kdy si národní tým odvezl svůj dosud jediný mezinárodní titul.

Itálie a Španělsko se střetnou v dalším semifinálovém utkání v úterý, které se rovněž hraje na stadionu Wembley.

Finále Eura 2020 se uskuteční 11. července také ve Wembley.

READ  Miss World 2024: Miss ČR korunovala Miss World a Saini Shetty je na osmém místě

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."