Výbušný dárek posílá šéfa polské policie po návštěvě Ukrajiny do nemocniceCNN

Šéf polské policie Jaroslav Szymczyk byl ve středu hospitalizován s lehkými zraněními po náhlém výbuchu dárku, který dostal na Ukrajině, podle vládního prohlášení.

„Včera v 7:50 došlo k výbuchu v místnosti sousedící s kanceláří policejního prezidenta,“ uvedlo ve čtvrtek polské ministerstvo vnitra.

„Během pracovní návštěvy náčelníka policie na Ukrajině ve dnech 11. až 12. prosince letošního roku, kde se setkal s náčelníky ukrajinské policie a Službou pro mimořádné situace, dostal několik dárků, z nichž jeden explodoval.“

Prohlášení tvrdilo, že dar pocházel od jednoho z vedoucích ukrajinských služeb.

Polsko požádalo Ukrajinu, aby vysvětlila, co se stalo, a případ byl „okamžitě zahájen“ s prokuraturou a příslušnými službami, uvedlo.

CNN se obrátila na kyjevskou oblastní policii a národní policii, aby se vyjádřily, ale zatím nedostala odpověď.

Szymczyk byl hospitalizován na pozorování. Jeden ze zaměstnanců policejního ředitelství utrpěl podle prohlášení lehká zranění, která si ale nevyžádala hospitalizaci.

K incidentu došlo poté, co bylo ukrajinským ambasádám v Evropě zasláno velké množství podezřelých zpráv, které Ukrajinu přiměly k tomu, aby všechna svá diplomatická centra v zahraničí podřídila přísným bezpečnostním opatřením.

Velvyslanectví Kyjeva v Maďarsku, Nizozemsku, Polsku, Chorvatsku, Itálii a Rakousku, stejně jako generální konzuláty v Neapoli a Krakově, obdržely podle mluvčího ukrajinského ministerstva zahraničí Oleha Nikolenka podezřelé balíčky.

READ  Navaľnyj se před soudem dostavuje poprvé od ukončení hladovky a říká: „Jsem jen strašná kostra“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *