Výbušný dárek posílá šéfa polské policie po návštěvě Ukrajiny do nemocnice

Výbušný dárek posílá šéfa polské policie po návštěvě Ukrajiny do nemocniceCNN

Šéf polské policie Jaroslav Szymczyk byl ve středu hospitalizován s lehkými zraněními po náhlém výbuchu dárku, který dostal na Ukrajině, podle vládního prohlášení.

„Včera v 7:50 došlo k výbuchu v místnosti sousedící s kanceláří policejního prezidenta,“ uvedlo ve čtvrtek polské ministerstvo vnitra.

„Během pracovní návštěvy náčelníka policie na Ukrajině ve dnech 11. až 12. prosince letošního roku, kde se setkal s náčelníky ukrajinské policie a Službou pro mimořádné situace, dostal několik dárků, z nichž jeden explodoval.“

Prohlášení tvrdilo, že dar pocházel od jednoho z vedoucích ukrajinských služeb.

Polsko požádalo Ukrajinu, aby vysvětlila, co se stalo, a případ byl „okamžitě zahájen“ s prokuraturou a příslušnými službami, uvedlo.

CNN se obrátila na kyjevskou oblastní policii a národní policii, aby se vyjádřily, ale zatím nedostala odpověď.

Szymczyk byl hospitalizován na pozorování. Jeden ze zaměstnanců policejního ředitelství utrpěl podle prohlášení lehká zranění, která si ale nevyžádala hospitalizaci.

K incidentu došlo poté, co bylo ukrajinským ambasádám v Evropě zasláno velké množství podezřelých zpráv, které Ukrajinu přiměly k tomu, aby všechna svá diplomatická centra v zahraničí podřídila přísným bezpečnostním opatřením.

Velvyslanectví Kyjeva v Maďarsku, Nizozemsku, Polsku, Chorvatsku, Itálii a Rakousku, stejně jako generální konzuláty v Neapoli a Krakově, obdržely podle mluvčího ukrajinského ministerstva zahraničí Oleha Nikolenka podezřelé balíčky.

READ  Nejnovější zprávy o Rusku a válce na Ukrajině

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *