Česká zdravotní sestra věnuje 1 milion korun na obrněnou sanitku pro ukrajinské vojáky

Česká zdravotní sestra věnuje 1 milion korun na obrněnou sanitku pro ukrajinské vojáky

Iniciativa Dar pro Putina ve středu vybrala peníze na Hummer H1, který bude sloužit jako frontová vojenská sanitka.

Celkem se vybralo 6,5 mil. Kč, z toho 1 mil. Kč poslala Češka pracující ve zdravotnictví. „Při tomto darování nám doslova spadla brada,“ komentovali pořadatelé.

The Derek je pro Putina (dárek pro Putina) Projekt funguje ve spolupráci s Team4Ukraine1. „Spolupracujeme se zdravotnickou jednotkou, kde jsou lékaři, kteří zachraňují životy na frontě. Chlapi mají vlastní sanitky, kterými převážejí raněné vojáky z fronty do frontových nemocnic,“ řekl Martin Ontrásek. spoluautor iniciativy s tím, že ambulance bude pojmenována. naděje.

„Mluvil jsem s kluky z Team4Ukraine1 a měli jeden z nejdojemnějších rozhovorů. Vím, že ta žena pracuje ve zdravotnictví,“ řekl ve čtvrtek iDNES.cz Ondráček.

Team4Ukraine1 na Twitteru prozradil, že dárce se jmenuje Jana Rezhlová. „Včera (ve středu, pozn. red.) byla na telefonu, když část týmu překročila hranici z Ukrajiny zpět do EU. Bylo to dojemné,“ uvedli lékaři, kteří zdůraznili, že žena není bohatá, ale prostě chtěla Pomoc.

„Opravdu se snažím, aby tento program měl oporu pro lidi, kteří z nějakého důvodu nepřispívají na zbrojení. Z morálních nebo náboženských důvodů,“ řekl Ondrášek.

Iniciativa již dříve vybrala peníze na modernizovaný tank T-72 Avenger v hodnotě 30 milionů Kč.

Zhruba za měsíc vybralo požadovanou částku asi jedenáct tisíc Čechů. Nyní probíhá zadávání zakázek také na systém protivzdušné obrany Victor, který je schopen chránit strategické a civilní cíle proti útokům dronů a leteckému bombardování.

READ  Policie obvinila 49 lidí za chválu RF okupace Ukrajiny: Česká republika

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *