Míchání českých šimpanzů v kleci na internetu

Dvě české zoologické zahrady nainstalovaly velkoplošné obrazovky, které umožňují šimpanzům vzájemně se na sebe dívat prostřednictvím Zoom, ve snaze zmírnit nudu během omezení koronavirů uložených blokováním.


Platforma pro videochat, která se za poslední rok stala základem mnoha lidí, umožňuje opicím v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem severovýchodně od Prahy vidět své vrstevníky v zoologické zahradě v druhém městě Brně asi 160 kilometrů (100 kilometrů). ) pryč. Miles) na jih.

„Snažíme se poskytnout našim opicím nějakou zábavu v době, kdy návštěvníci nemohou přijít do zoo, a proto těmto inteligentním zvířatům chybí důležitá pobídka pro zábavu,“ řekl AFP mluvčí Safari Parku Michel Stastini.

V safari parku žije samčí šimpanz a pět samic, které baví sedět před velkou obrazovkou a žvýkat si salát nebo trávu.

Zoologička Safari Parku Gabriela Linehartová uvedla, že její zájem se v poslední době začal zmenšovat, ale že zpočátku rádi seděli přímo před obrazovkou s ořechy a ovocem v ruce.

„Podobnost mezi nimi, například mezi divákem filmu nebo mezi námi, kteří seděli před televizí, byla opravdu úžasná,“ uvedla Linhartová.

„Vidíme, že když se se zvířaty v Brně něco stane, dojde ke konfliktu nebo jsou krmena, naše zvířata reagují se zvýšeným zájmem,“ řekla.

Život zoo pokračuje

Opicím chyběli návštěvníci, stejně jako návštěvníkům zvířata, řekla Linhartová.

„Návštěvníci jsou pro zvířata zdrojem zábavy, studia a pozorování,“ řekla a dodala, že opicím trvalo nějakou dobu, než zjistily, že šimpanzi, kteří se objevují na obrazovce, ve skutečnosti neexistují.

„Když se zvířata v Brně přiblížila ke kameře, muž nejdříve udělal gesta ve snaze chránit skupinu,“ uvedla Linhartová.

Než se šimpanz v Safari Parku seznámil v Brně, mohl vidět děti ve školce.

READ  Osvětim - The Hollywood Reporter Review

Tyto dvě přílohy také vysílají na YouTube denně mezi 8:00 a 16:00

„Snažíme se ukázat, že ačkoliv se české zoo od jara 2020 zavřely na více než 170 dní, stále v nich žije,“ uvedl Stastini.

Česká republika, která je jednou z nejvíce postižených zemí, byla dosud svědkem 1,5 milionu případů COVID-19 a více než 25 000 úmrtí.


Šimpanzi v české zoo dostávají při vypínání virů čas na obrazovku


© 2021 AFP

citát: Zoom Zoomers: Mixing Czech Chimpanzees Online (2021, 26. března) Citováno 26. března 2021 z https://phys.org/news/2021-03-zoo-zoomers-czech-chimps-mingle.html

Tento dokument podléhá autorským právům. Bez ohledu na jakékoli spravedlivé zacházení pro účely soukromého studia nebo výzkumu nesmí být žádná část reprodukována bez písemného souhlasu. Obsah je poskytován pouze pro informační účely.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *