Marcos českým přátelům: Podívejte se na naše krásné ostrovy

Marcos českým přátelům: Podívejte se na naše krásné ostrovy

Autor: Julie M. Aureliopřed 2 minutami


Česká republika se zavazuje zvýšit bezpečnostní kapacitu PH

Předseda vlády České republiky Peter Fiala (L) a prezident Ferdinand Marcos, Jr. (R) 15. března 2024 | Foto: Oficiální facebooková stránka Bongbong Marcos

PRAHA – Prezident Ferdinand Marcos mladší v pátek večer apeloval na filipínskou komunitu, aby ji pomohla propagovat jako turistickou destinaci mezi svými českými přáteli, sousedy a kolegy.

„Jsem hrdý na to, že Filipíny jsou hlavní turistickou destinací. Chceme, aby Filipíny navštívilo více turistů z České republiky, aby viděli naše krásné ostrovy a užili si naše vřelé přivítání našich hostů,“ řekl před shromážděním ve zdejším Clarion Congress Hotel.

Přečtěte si: Podpora České republiky posiluje pozici PH na Západním moři PH – Romualdez

Prezident řekl, že chce, aby turistický sektor v zemi byl aktivnější tím, že využije úzké vazby mezi Filipínami a Českou republikou, vnitrozemskou zemí ve střední Evropě.

„Doufám, že navnadíte své české přátele na návštěvu Filipín. Začínáme plán. Přijeďte domů na dovolenou, svatbu, promoci, cokoliv. Přiveďte českého přítele, aby viděli Filipíny jako šťastné místo a mohli to říct svým řeknou také přátelé,“ řekl.

Generální ředitel zdůraznil, že země je krásná s turistickými atrakcemi po všech ostrovech a že Filipíny jsou známé svou pohostinností k hostům.

„Tak si je přineste s sebou domů, abychom mohli zvýšit počet našich turistů a náš turistický sektor bude živější,“ dodal za potlesku filipínské komunity shromážděné v Praze.

Marcos zavolal v pátek, aby zakončil svou třídenní státní návštěvu České republiky. Začátkem tohoto týdne také absolvoval třídenní pracovní návštěvu Německa.

S podobnou prosbou se prezident obrátil na českého premiéra Fialu během jejich čtvrtečního odpoledne.

Marcos řekl Fialovi, že cestovní ruch je potenciální oblastí spolupráce mezi oběma zeměmi, přičemž regionální letiště na Filipínách jsou modernizována na mezinárodní letiště, aby se zlepšil přístup k turistickým destinacím.

READ  Jessica Pegula a Coco Goff postupují na Australian Open

Česká republika se podle něj stala pro Filipínce také významnou turistickou destinací.


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *