Češi se omlouvají za chování prezidenta Miloše Zemana, který Trans lidi označil za „nechutný“.

Český prezident Miloš Jimon v neděli v televizním rozhovoru řekl o maďarském zákoně zakazujícím LGBT látky ze škol, což považuji za „nechutné“. Ziemann, který často komentoval mimo hlavní proud, odpověděl na otázku přijatou legislativou přijatou na začátku tohoto měsíce v Maďarsku, která zakazuje šíření obsahu na školách, které jsou považovány za podporu homosexuality a změny pohlaví.

„Pokud jste vystaveni transsexuálnímu činu, dopouštíte se v zásadě trestného činu, který si způsobil sám,“ řekl Zeiman CNN Prima. „Každá operace je riziko. Tito transsexuálové jsou pro mě nechutní.“

Zeemanovy komentáře způsobily velkou polemiku online, protože uživatelé sociálních médií vyšli na podporu trans komunity.

Maďarské zákony byly ostře kritizovány domácími opozičními stranami, právnickými skupinami a mnoha maďarskými členy EU. Nizozemský premiér Mark Rutte na summitu EU minulý týden řekl maďarskému premiérovi Viktorovi Orbanovi, aby respektoval práva LGBT nebo opustil tábor.

READ  Sparta Praha 3 Aris 2

Proti zákonu se postavila více než polovina z 27 členských států Evropské unie, ale zatím ne Češi. Zeman uvedl, že odsouzení zasahuje do vnitřních záležitostí země.

Čeští prezidenti mají omezené správní pravomoci, ale Ziemann a jeho předchůdci mají silný vliv na veřejnou debatu. Prezident se přiklonil k Rusku a Číně a kritizoval imigraci z muslimských zemí.

„Podle Victora Orbana není proti homosexuálům, ale je proti tomu, aby v sexuální výchově jednal nejen s rodiči, ale také s dětmi,“ řekl Zeman. „Nemám důvod s ním souhlasit, protože mě totálně štve hnutí Me Too a Brock Pride.“

Pokud zákon nezruší, bude Maďarsko čelit právnímu sporu u Nejvyššího soudu Evropské unie. Lucemburský premiér Xavier Bettel vyzval k větší nedotknutelnosti, aby se snížilo financování porušovatelů městských pravidel ze strany EU.

Orban, který je maďarským předsedou vlády od roku 2010, je velmi konzervativní a bojovný při prosazování tradičních křesťanských hodnot, které považuje za tradiční západní liberály. Před summitem minulý týden řekl novinářům, že jeho cílem je zaručit práva rodičů na sexuální výchovu svých dětí.

(S položkami Reuters)

Zde si přečtěte všechny nejnovější zprávy, nejnovější zprávy a zprávy o koronovém viru

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *