Studie zjistila, že trávení příliš mnoho času před obrazovkami je spojeno s obezitou u amerických dospívajících

Studie zveřejněná v pondělí naznačuje souvislost mezi časem na obrazovce a přírůstkem hmotnosti Američtí dospívající. Vědci, kteří publikovali svá zjištění v časopise Pediatric Obesity, zjistili, že každá další hodina strávená na obrazovce byla spojena s vyšším indexem tělesné hmotnosti v 9-10Po jednom roce.

Vědci navíc uvedli, že přírůstek hmotnosti nemusí být jen výsledkem sedavého chování, ale také to, že vystavení sociálním médiím a „nedosažitelným ideálům těla“ mohou později vést k přejídání.

Data byla získána od 11 066 dospívajících, kteří byli součástí studie kognitivního vývoje adolescentního mozku. Položila jim otázky týkající se času, který strávili na šesti různých formách času stráveného na obrazovce, včetně televize, sociálních médií, textových zpráv, YouTube, videochatů a videohier. Všimněte si týmu v A Tisková zpráva zveřejněna na EurekAlert.org Studie proběhla před pandemií.

Studie ukazuje, že dětská míra diabetu typu 2 více než zdvojnásobuje míru diabetu během epidemie

Na začátku studie vědci uvedli, že 33,7% dětí bylo považováno za obézní nebo obézní a po roce se toto procento zvýšilo na 35,5%, „což je podíl, u kterého se očekává nárůst v pozdním mladistvém věku a v raném dospělosti“.

„Studie byla provedena před pandemií COVID-19, ale její nálezy se týkají zejména pandemie,“ uvedl Jason Nagata, hlavní autor studie a odborný asistent pediatrie na Kalifornské univerzitě v San Francisku. „S distančním vzděláváním, zrušením mládežnických sportů a izolací jsou děti vystaveny nebývalým úrovním času stráveného na obrazovce.“

Nagata poznamenal, že zatímco čas strávený na obrazovce může poskytnout výhody, jako je vzdělávání a socializace, rodiče by se měli „pokusit zmírnit rizika plynoucí z nadměrného času stráveného na obrazovce“, včetně delší doby sedění a méně fyzické aktivity.

„Rodiče by měli pravidelně mluvit se svými dětmi o používání času na obrazovce a vypracovat plán pro použití rodinných médií,“ řekl.

READ  CDC doporučuje, aby všechny těhotné ženy dostaly vakcínu proti koronavirům

Kliknutím sem zobrazíte úplné pokrytí koronavirem

Předchozí studie dětské obezity zjistily vysokou prevalenci během pandemie COVID-19. Jedna analýza Americká pediatrická akademie, který hodnotil pediatrické schůzky od ledna 2019 do prosince 2020, zjistil, že hladiny obezity se zvýšily u všech věkových skupin, ale byly nejvýraznější u pacientů ve věku 5-9 let.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.