Aktualizace 1 – Český parlament schvaluje zvýšení schodku státního rozpočtu v roce 2021 na 23 miliard dolarů

(Přidání pozadí)

PRAHA 18. února (Reuters) – Český parlament ve čtvrtek schválil plány na zvýšení schodku federálního rozpočtu pro rok 2021 na 500 miliard korun (23,37 miliardy dolarů). Koronavirová infekce.

Předpokládaná mezera odpovídá 8,5% HDP plánovanému ministerstvem financí na rok 2021.

Federální rozpočet pokrývá velkou část celkového rozpočtu veřejného sektoru, včetně federálních a státních rozpočtů, různých rozvojových agentur a národního systému zdravotního pojištění.

Upravený rozpočet zahrnuje 89 miliard korun ze schváleného snížení daní, desítky miliard pomoci podnikům postiženým epidemií, stejně jako bonusy a nákup vakcín pro zdravotnické pracovníky, uvedlo v pondělí ministerstvo financí.

Vláda v loňském roce předpokládala schodek ve výši 500 miliard USD, ale poté, co zaostala za očekávanou ekonomickou výkonností a epidemií, uzavřela knihy s odstupem 367,4 miliard.

Střední Evropa s 10,7 miliony obyvatel má jednu z nejvyšších infekcí a úmrtnosti na COVID-19 v Evropě za poslední týdny i celkově.

Minulý měsíc ministerstvo financí předpovídalo, že celkový fiskální deficit veřejného sektoru se letos zvýší na 6,6 procenta HDP z loňských 5,8 procenta.

Země, která bude v říjnu pořádat všeobecné volby, potvrdila svůj úvěrový rating na AA3 5. února s konzistentním výhledem Moody’s a Fitch 22. ledna s AA s konzistentním výhledem.

Lo 1 = 21,3950 John Lopatka Úpravy zprávy o české koruně Francis Kerry

READ  Česká republika: Všechny podrobnosti o nás jsou Tommyho zkouška

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *